Mänguhitt: Aktsiisi Ansip rullnoka rallil

Eile viitasid mitmed blogid ja isegi TV3 uuele interneti hitile: arvutimäng Aktsiisi Ansipiga peaosas. Mis seal salata, proovisin ka ise üsna mitu korda. Parimate mängijate esikümme oli 330 ringis, kuhu mina muidugi oma 230 punktiga ei jõudnud. Sain muidugi Larkost ettepoole aga auhinnaks pakutav “digitaalses vormis Riiklik Aukiri” pole ka teab mis ihaldusväärne asi. Igatahes suutsin parimas sõidus: sulgeda 25 postkontorit, tõsta 23 protsenti makse, eemaldada 13 pronksmeest ja püstitada 6 maitsetuse monumenti. Heaks tulemuseks loen vaid 4 koolilapse toidu, 4 maakonna bussiliini sulgemise ja vaid 2 lapsetoetuse alla ajamist. Kuigi poliitiliselt vaimukas ja hästi teostatud, pean ma siiski noorte jaoks ebasoovitavaks propageerida autoga asjadest üle rallimist. Selline rullnoka mentaliteet on omasem Ken-Martti Vaherile ja IRLi poliitikutele. Alles hiljuti olid koolides tulirelvadest tulistamised, mille sarnaseid veel 15 aastat tagasi ei toimunud aga tulid käsikäes nende arvutis inimeste mõrvamise mängudega. Meenub ka mingi Läti lasteaia lastele tehtud mäng, kus mudilastele õpetati mõrvamist. Tahan väita, et negatiivsete asjadega propageerimisega arvutimängud hakkava mingil hetkel kujundama inimeste käitumist tavaelus. Mõnede jaoks kaob piir virtuaalse surma-igikestva elu vahel ja neist saavad mõrtsukad.

www.juhinaguansip.eu
www.juhinaguansip.eu

[polldaddy poll=1054979]

Üldiselt juhin tähelepanu korraldaja reeglitele:

5. Mängus registreerimisega annab osaleja Korraldajale õiguse kasutada oma e-posti aadressiteadeteks, ilma täiendava hüvitiseta.

Sellest järeldub, et digitaalses vormis Riiklik Aukiri on kõigest konks, mille abil hakkate hiljem oma postkastist sõnumeid puhastama. Heal juhul on need ainult Korraldajalt, halvemal juhul ka teistelt. Olen nimelt ise hädas krediidiinfo.ee koostatud andmebaasi sattunud aadressiga, mille koostaja lausa müüb seda huvilistele. Nii saangi pakkumisi alates tööohutuse koolitustest, www.fak.ee ajukääbikutest kuni ostukeskuste ja mõisateni, kes kõik tahavad mulle midagi müüa. Valik saadud pakkumistest on aadressil www.spami.ee. Kõige kummalisem späm, mille olen siiani saanud oli vormistatud kui lõikeketaste müügipakkumine, seejuures hulgikogustele (<10 tk).

One thought on “Mänguhitt: Aktsiisi Ansip rullnoka rallil

  • 10. november 2008 at 12:14
    Permalink

    Minu rekord on 234. Tegelt on suht raske ikka saada 300 lähedalegi. Isegi kui sa väldid nende poliitikute otsa sõitmist, kahaneb su populaarsus ikkagi nii kiiresti, et varsti ongi null ja game over.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga