inimesedpoliitika

Mul on tunne, … et toimub teabehange

Eile oli üks väga kahtlane päev. Sain 5 tunni jooksul 2 kõnet telefonidele, mida viimati võtsin vastu umbes 3-5 kuud tagasi ja mõlemal juhul küsiti vene keeles minu jaoks võõrast inimest. Sedavõrd harva kasutust leidvate numbrite puhul on see muidugi erakordne kokkusattumus valeühendusteks. Seejuures on esimene number olnud mul aastas 2003. ja teine 2007. suvest. Esimene oli vist Anastasia ja teine Dima, keda teiselt poolt sooviti leida. Seejuures teine helistaja oli numbrilt +79268913000 ehk Vanuatu Mobile (allikas: http://www.everdial.net/countrycodes.asp ). Ilmselt prooviti teha vastamata kõnet, et hiljem panna mind tagasi helistama ja selle pealt teenida aga ma võtsin vastu ja vene-eesti suhtlus käis umbes 18 sekundit. Leidsin, et sama number oli teinud ka 24. märtsil vastamata kõne.

Loomulikult ei helista ma vastamata kõnedele tagasi kui nende numbrid ei ole mul varasemalt telefonis salvestatud. Kui neil oli tõsine asi, siis helistavad nad ju uuesti.

Lisaks on mul tunne, et olen sattunud profileerimise või kuidas seda KAPO slängis nimetatigi, teabehanke, objektiks.

20. aprillil 2010 tuli esimene algatus inimese 1. (Urmo Valle, uue nimega Urmo Mark) poolt (helistas +37253341147). Sai suheldud umbes kuu ja selgus üsnagi huvitavat infot teise poole kohta. Muidugi saadi ka minu käest märksa personaalsema iseloomuga infot kui siit blogist või kusagilt mujalt võib leida ehk siis selliseid andmeid, mida sõbrad vahetavad. Kuid mul oli teatavaid kahtlusi ja väga kaugele avameelitsemisega ei läinud. Igatahes paremini jäi mulle meelde tema jutustus sellest, kuidas KAPO proovis teda värvata ja kuidas ta sellest ära pääses. Nimelt oli talle agendiks hakkamine vastumeelne ja siis ta tuligi mõttele või keegi soovitas talle, et alati kui oli joonud, siis võtku purjus peaga telefon ja helistagu värbajale, et ma olen nüüd valmis tulema, mis ma tegema pean. Tulemus oli selline, et tema värbamisest loobuti. Viimane tõsine kontakt oli 13. mai.

19. mail tuli kontakt märksa huvitavamalt persoonilt 2. Temaga oli mul tõesti huvitav rääkida aga ka tema küsis sellist infot, mida peaks teadma sõbrad. Jagab igati minu vaateid ja kui võib väljenduda, siis paremat poliitilist võitluskaaslast ei oleks ma isegi kuulutuse peale suutnud Eestist leida. Täpselt selline tunne, et keegi on leidnud minuga väga paljudes asjades üksmeelel olija ja siis meid kokku viinud. Kõigele eelnevale vaatamata ei ole veel edasist edukat koostööd välistanud aga kollane tuluke juba vilgub.

Ajaperiood 1. juuni kuni 7. juuni. Isik 3. (Heikki Tartes) on minu pikaajaline tuttav ja sõber, teame üksteist 6-7 aastat, käinud KAPOs. Algselt oli väga innukas kaasa tulema ühe algatuse mõttega aga kui ma saatsin 1. juuni õhtul talle selle ametlikud dokumendid, siis enam võrgus ei olnud. Tõsi, käis korra 3. juuni hommikul skype on-line´is aga oma arvamust neile ei edastanud ja ütles, et eelmisel päeval oli olnud palavikus (ei avanud arvutit ega helistanud).  Kell 9.35 kirjutas: aga läheme asjaga edasi. See oli kõik järgnevaks neljaks päevaks. Saatsin teateid 4. juunil, 5. juunil ja 6. juunil aga vaikus, arvutit ei avatud. 7. juuni lõunal siis helistasin ja sain ta pärastlõunaks liinile ning läbi raskuste ja õhtupoolikul mitmete tundide viivituste lõpuks õhtul ka nõusoleku ja failid tagasi. Seejuures ei ole ma varem kohanud, et tal ei oleks vastutustunnet või unustaks ta kokkulepped ära. Väga ebaharilik käitumine, sest siiani ei ole ta kunagi alt vedanud või viivitanud. Minu mulje: justkui oleks oodanud kusagilt suuniseid ja selle pärast otsinud põhjuseid (mul oli palavik, ei saanud arvutit kasutada). Muidugi igalühel on õigus tervisest tulenevatel põhjustel ajapikendust saada aga sellisel juhul võetakse telefon ja helistatakse, et mul on takistused ja saan seda teha näiteks sellel päeval, mitte ei kaota lihtsalt 4 päevaks musta auku.

6. juuni oli pühapäevane päev. Minu uksetaha ilmus lapsepõlve aegne sõber 4.(Märt Kompus), kes elas minu naabruskonnas aga keda nägin viimati 2008. aprilli alguses. Tal ei ole kerge elu olnud ja nüüd oli ta ka etanoli mõju all. Alguses ma ei pannud tähele vastuolulisid tema jutus aga tagantjärgi märkan neid rohkem. Üsna pidevalt hõõrus silma, mida oleks isegi väga väsinud inimese kohta liiga palju ja seda peetakse kehakeele järgi valetamise tunnuseks. Samuti ütles, et oli pärast meie viimast kohtumist veetnud aasta vanglas, “istus teiste tegude pärast” ja siis nüüd oli taaskord liikumas. Üldse olime viimase 14 aasta jooksul kohtunud 2 korda linnas (1997/8. ja 2008.) ning nüüd järsku otsustas ta mulle külla tulla. Seejuures ei ole ta seda kunagi teinud nende eelnevate aastate jooksul, kuid nüüd ühtäkki tuli sellisele mõttele. Väitis, et tal on nüüd ka 3-4 kuud olnud oma firma aga ei jaganud isegi tulude ja kulude arvestust ehk osanud seletada, miks EMTA tahab tema käest mingit arvestust saada ja on kontodelt mingi paarituhandese summa kinni pidanud. Samuti polnud ta kuulnud TSD või KMD termineid ehk ettevõtluse suhtes täiesti tume. Pidin talle selgitama, et maksude deklaratsioonidega tuleb olla korrektne. Ka tema tundis huvi minu möödunud aastate kohta ja praeguse aja kohta aga loodetavasti ma väga jutukas ei olnud. Ja isegi kui olin, siis seda räägitut ma väga täpselt ei mäleta ja eks seda siis loeb või kuulab hiljem tema kogutud materjalidest.

Kokkuvõttes tundsid isikud 1., 2. ja 4. huvi minu varasemate aastate ja praeguste tegevuste või plaanide suhtes ja 3. käitus varasemaga võrreldes vägagi tavapäratult. Mul ei ole suuremat rõõmu kui osutuda nende näidete puhul asjatult kahtlustavaks. Ometigi ei oleks ma üllatunud kui nüüd laarikute poolt juhitavad kottimise organid ka minu suhtes mingi rünnaku ette võtavad. Kuidagi väga palju on viimase 2 kuu jooksul olnud neid kontakte võrreldenuda näiteks sellele eelneva 4 või 8 kuuga.

PS. teabehange tähendab KAPO poolset ennetavat kontrolli enne prokuratuuri poole pöördumist ja kriminaalasja algatamist.

2 thoughts on “Mul on tunne, … et toimub teabehange

  • +7 926 on Venemaal tegutseva mobiilsideoperaatori Megafon föderaalkood.

    Reply
  • Teema tuli meelde 2020. aastal, seoses teatavate sündmustega, milles osales Urmo Mark. Vajadus avaldada nimed.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga