päeva+ Pankade juhtide palgamiljonid

0808932_p6125497kuusnurk_marfin_pank1Üsna huvitav lugemine Õhtulehes. Sain teada, et oma praeguses pangas olen maksnud neile juhatuse ja nõukogu liikmetena justkui Eesti madalamaid tasusid. Kuni 10 korda vähem kui oleksin seda teinud Hansapanga kliendina. Puhaku ta Swedbankis rahus! Seejuures ei näe ma erilist seost panga suuruse ja inimeste arvu vahel, pigem on töökoormus kõigis pankades ligilähedane.

Priskeima palga ja tulemuslisade raha teenis eelmisel, 2007. aastal Swedbank Baltikumi (endine Hansapank) juhatus. Kümme selle liiget panid aastaaruande järgi oma kaukasse 78,2 miljonit krooni.

Väike polnud ka Sampo Panga grupi nõukogu ja juhatuse liikmete miljonipalk. Nõukogu viie ja juhatuse nelja liikme kogutasu oli 22,4 miljonit.

Krediidipanga viis nõukogu liiget ja kuus juhatuse liiget teenisid 11,11 miljonit krooni.

SEBi (endine Ühispank) juhatuse viis liiget teenisid aastapalgana 8,1 miljonit, aga sellele tuli juurde kõikvõimalikke lisatasusid.

Seega on Eesti nelja suurima kommertspanga nõukogude või juhatuste liikmete aastatasu 119,81 miljonit krooni.

Allikas http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=304115

Mis siin ikka öelda. Küllap hakkab majanduskriis ka neid liiderpankade juhtide palku korrigeerima, sest kõik halvad laenud antakse headel aegadel. See on ka põhjuseks, miks pangad mõnikord ebaõnnestuvad oma äris.

PS. pilt on illustratiivne ja pärineb ühest varasemast postitusest. Mina ei ole selle panga klient.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga