Ärapanija purustab käes pokaali ja pudeli

0808809-090222-1140-cnn-daily-show-stewart0klaas1smallTuleb jällegi tõdeda, et oleks ülimalt vaene olla umbkeelne eestlane, kes peab leppima säästu(saasta) ärapanijate Juure ja Ojaga ning ei saaks osa John Stewarti Daily Show saadetest. Sõnades oskavad kõik halvasti öelda aga selle juures vihast ka šampuse pudel puruks pigistada on juba raskem.

Eile oli CNNi peal eetris küll möödunud nädala kordus aga ma ei saanud seda kohta taaskord ja taaskord vaatamata jätta. See on lihtsalt tõeliselt hea. Teemaks siis uus USA rahandusminister ja tema 990 miljardi dollariline plaan pankade väljaostuks. Lõigu alguses pressikonverentsilt katke, kus president Obama lubab, et väljaostu üksikasjad räägib tema rahandusminister. Saatejuhi ootused tõusevad. Järgmiseks siis antakse sõna Gaithnerile (kirjapilt pole oluline, nina ütleb kõik), kes algatuseks räägib väljaostu vajalikkusest. Selle peale tõmbab Stewart laua alt pudeli ja pokaali ning (pankuri rollis) asub seda tähistama. Kuid pärast lauset, et üksikasjad avaldame umbes paari nädala pärast, pigistab suurest vihast pokaali puruks. Lahe!

Banking bailout celebration
Banking bailout celebration

ja vihastunud

... and broken glass in John Stewarts hands.
... and broken glass in John Stewarts hands.

Sellele järgnesid mõned mõrud sõnad aga vähemalt jäi pudel veel kätte, et võib ju ka sellest väljaostu terviseks juua. Aga oh häda, rahandusminister ajab jälle vihaseks tegevat juttu ja isegi pudel puruneb vihast rusikasse tõmbuvas käes kildudeks.

John Stewart with shampaigne bottle
John Stewart with bottle

0808806-090222-1140-cnn-daily-show-stewart2

0808805-090222-1140-cnn-daily-show-stewart3

0808804-090222-1140-cnn-daily-show-stewart4

Pärast seda võttis ta laua alt klaasist akvaariumi, valas sinna vett sisse ja vaatas rahandusministri vastuseid edasi. Seekord osutus akvaarium aga tugevamaks ja seda enam käte vahel puruks pigistada ei õnnestunud. Appi sai võetud väike haamer, millega peksti sisse kõik neli külge.

Loo moraal oli selles, et pankurid ja Wall Street oli küll oma triljoni dollarilise väljaostu ootuses pidutsevas tujus (pokaalid, pudelid) aga sellest kuuldes tõmbusid neil käed rusikasse, sest tuli välja, et raha päris niisama ei antagi ja maksumaksja  nimel seatakse ka tingimusi.

Ma tean, et pildid annavad märksa vähem edasi kui seda teeks üks video aga esialgu peate veel nendega leppima. Või siis vaatama Ärapanijat, nagu see oli aastal 2005. sest seal pole ju midagi huvitavat juhtunud. Lihtsalt Eesti versioonis istuvad kaks keskeakriisi meest ja teevad tola. Raiskavad enda aega ja veelgi rohkem vaatajate aega, kes isegi ei saa tolaks olemise eest raha. Seevastu John Stewart ja Daily Show on isegi midagi ajakirjanduse laadset, kus erinevate infode kildudest saadakse kokku vägagi huvitav pilt. Kellel võimalust, siis vaadaku näiteks laupäeviti 16:30 ja pühapäeviti kell 11:30 CNN kanalilt.

One thought on “Ärapanija purustab käes pokaali ja pudeli

  • 23. veebruar 2009 at 11:51
    Permalink

    No kuidas võtta, minu jaoks on tunduvalt lõbusam Juurt ja Oja vaadata. Miskipärast arvan, et sul puudub lihtsalt naljasoon. Daily’t olen mõned korrad vaadanud ja vist ei ole huvi pakkunud, lihtsalt ei mäleta saate sisu.
    Samas elades väljaspool Eestit leian, et on tore ikkagi vahelduseks eestikeelset vaadata ja naljadest 100% aru saada, aju puhkab suurest tõlkimisest ja seda on vaja.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga