Kes on Kaia Iva, et peab elama esiktoas

Lühidalt öeldes on Kaia Iva vähetuntud Riigikogu liige. Elab kokkuhoidlikult 5-taolisest korterist vaid esiktoas ja magamistoas. Ülejäänud 3 tuba on tema sõnade järgi üleüldse lukus. Andmed köögi, vannitoa ja tualeti kasutamise kohta puuduvad.

Avalikkuse tähelepanu pälvis asjaoluga, et kaugelt Türilt Tallinna tööle käimiseks üüris ta korteri Tallinnasse ja “juhtumisi” maksab selle eest oma erakonna kaaslase firmale. Meenub, et 2002. aastal oli riigikogulaste seas levinud oma lähisugulaste korterite üürimine. Nüüd on ajad natuke edasi läinud ja paberile kirjutatakse vähemalt firma nimi.

Kas te tunnete üürileandjat või teate seda firmat, kes on korteri üürile andnud?
«Ausalt öelda ma ei mäleta, mis firma see oli. Ma isiklikult ei tunne,» ütleb Iva.
Üürileandja on Introcom Grupp OÜ, mille juhatuse liige on äriregistri andmetel Jaanus Reisner, Kaia Iva erakonnakaaslane ja Mart Laari hea sõber. Mehed olid naabrid samas majas, kus Kaia Iva praegu korterit
üürib.
Kas teile ütleb midagi nimi Jaanus Reisner?
«Jah, seda nime ma olen kuulnud,» ütleb Iva.
Ta on selle firma juhatuses, kes teile korteri üürile andis.
«Jah?»

http://www.jt.ee/?id=131893

Väärib märkimist, et siiani on IRL saadikud üritanud just näidata ennast kui korruptsiooni vastu võitlejatena. Nad ju loobusid lausa Riigikogu kuluhüvitiste küsimisest kui ma ei eksi. Seega on taoline juhtum justkui moosivarga teolt tabamine. Paneb imestama, et Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon liige laseb ennast taolisest nüansist üleüldse vahele võtta. Ilmselt jäi ta IRL tagatoas kellelegi ette ja kanti maha.

Samuti on tema vabandus või õigustus juhtunule üsna mannetu:

Kuidas te kommenteerite seda, et erakonnakaaslane üürib korterit erakonnakaaslaselt, mitte küll otse, aga firma kaudu?
«Palusin, et nemad (riigikogu kantselei – M. S.) kontrolliksid korterit, kontrolliksid tausta ja teeksid selgeks, kas see sobib,» meenutab ta. «Selles osas olen proovinud kogu protsessist ennast võimalikult eemale hoida, et mitte sellega tegemist teha.»

http://www.jt.ee/?id=131893

Kaia oleks pidanud vähemalt sedavõrd kontrollima, et omanik oleks olnud mõnest teisest erakonnast. Siis ei oleks ajakirjanikel teemat olnudki.

Viimastel kohaliku omavalitsuse valimistel 2005. aasta sügisel oli Isamaaliidul rida reklaame, kus Vanemuine ja Tartu vaim istusid saunas ning neid käis leiliruumi uksel tüütamas rida prominentseid poliitikuid. Üks selliseid oli ka Kaia Iva.

Kaia Iva valimisreklaamis sauna uksest sisenemas.Kaia Iva valimisreklaamis sauna uksest sisenemas.

Tookord oli tema lühikeseks repliigiks öelda: “Mehed, aitab küll! Nüüd ruttu valima!” ja seejärel uks sulgeda. Kas see tasus särgi peale võtmise vaeva jäägu igaühe otsustada.

One thought on “Kes on Kaia Iva, et peab elama esiktoas

 • 6. juuli 2009 at 21:52
  Permalink

  Alatu, võimuahne ja petlik naine!
  Kui on maailmas olemas õiglus, siis tema pettused ja valed peaks tulema kodukandi rahva ette eriti suurelt ja selgelt. Ainult temast sündinud lastest on kahju, et selline ema neil on. Kuid raha eest saab ehk ka selle kasvatuse puhul hingerahu tema lastel makstud. Sest võib olla lapsed arvavadki, et tema raha on tähtsam kui südametunnistus- sest sellest naisest ju muud õppida pole. Eriti kui südametunnistust nagunii polegi- järelikult sai ta raha täitsa muidu kätte.
  Seetõttu palugem koos, et neil lastel oleks vähemalt ausameelne isa olemas, kellele nad võiksid ka hingehariduses loota.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga