Ristisamba suuvoodrist sai staar-töötu

Eesti on lahe koht. ERR ehk Eesti Reformierakonna Ringhääling näitab saadet “Vabariigi kodanikud”, kus stuudiosse kutsutakse pärast maitsetuse monumendi ehk ristisamba valmimist töötuks jäänud Aaviksoo PR isik Meeli Hunt. Varem on töötud olnud heal juhul eesnimega ja vilksanud vaid korraks teleuudiste illustreeriva materjalina. Enamasti näidatakse, et nad ei räägi eriti hästi eesti keelt ega oma ka mingit kvaliteetset eelnevat töökohta.

Minu jaoks on märgilise tähendusega, et Eesti staar-töötuks on saanud ministeeriumis koondamise käigus üleliigseks jäänud ametnik. See näitab, et ka valgekraed võivad ühel hetkel üleliigseks osutuda.

Muidugi, selle tšehhide ehitatud klaasist monumendiga oli parajalt jama ja muda lendas ka samba kavandanud Isamaa ja Res Publica liidu inimeste riiete külge: autorile Rainer Sternfeldile (kandideeris Saue linnas ja oli linnapea kandidaat), ehitamist juhtinud ja rahastanud sihtasutuse Vabaduse Monument juhile Aivar Reivikule (KAPO tundis huvi ka tema korruptiivsete suhte vastu seoses samba valgustuse töödega) ja viimaks ka samba tellinud kaitseminister Jaak Aaviksoole.

Meeli Hunt oli ristisamba ehitamist õigustav IRL-i kaitseministri suuvooder aga jäi nüüd ametikohata. Tema staar-töötu seisundit kasutavad ära ajakirjanikud. Kaader saatest Vabariigi kodanikud 17. novembril 2009.

Mulle tegelikult ei meeldi ka ETV teine saade tööotsija, sest pean töövõtjatele alandavaks sellist teletola kadalipu kaudu töökoha andmist. Jah, inimesed on meeleheitel, sest töökohti on vähem kui tööd soovivaid inimesi aga see on meie kõigi mõnitamine, et töökoha saamisest tehakse loterii.

2007. märtsis ei valinud mina Reformierakonna, IRL-i ega SDE poolt. Minu poliitiline eelistus jäi Riigikogus opositsiooni. Ma ei andesta ometigi valitsuse erakondadele ka järgmisteks valimisteks, et viisid Eesti viie suurima majanduslangusega riigi hulka Euroopa Liidus.
Kui Euroopa 27 liikmesriigi keskmine SKP langus II kvartalis oli -4,9 % siis Eesti -16,1 % ja kolmas koht tagantpoolt. Rohkem kukkusid vaid Läti -17,4 % ja Leedu -19,7 %. Poola seevastu kasvas 1,1 %.
Parem allakäik Ansipi valitsusega? Tänan, ei!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga