89 miljonit gripi H1N1 vaktsiini ei leia Prantsusmaal soovijaid

Olen siin blogis varem kirjutanud Saksamaa olukorrast seagripi vastu vaktsineerimisel ja nende kavadest märgatav kogus tellitud vaktsiinist nüüd edasi müüa. EuroNews annab teada prantslaste sarnasest kavast.

WHO tekitatud vaktsiini ostmise nõudluse kõrgajal tellis Pariis 94 miljonit doosi vaktsiini H1N1 gripi vastu. Prantsusmaal on 2007 andmete järgi 60,4 miljonit inimest ja vaktsiini tellimisel arvestati kahe doosiga inimese kohta. Ilmselt siis kõiki ei olnudki plaanis 2 korral süstida.

Tänaseks on vaktsiini järgi tulnud 5 miljonit inimest ehk 8,3 protsenti. Tellitud vaktsiinist on ära kasutatud 5,5 protsenti. Tervelt 94 % vaktsiinidest ei leia endale huvilisi!

Sarnane olukord oli ka Eestis, kus 200 000 tellitud vaktsiini juures suudeti 15 päeva jooksul vaktsineerida vähem kui 5 000 inimest ehk 2,5 protsenti. Arvestasin tookord, et sellise vaktsineerimise huvi jätkudes kuluks tellitud vaktsiini ära kasutamiseks umbes 2 aastat ehk sellega lõpetatakse septembris 2011.

Aga mida siis teevad prantslased 89 000 000 vaktsiiniga, mis ei leia huvilisi? Ka nemad otsivad neile uusi ostjaid. Praeguseks on teada, et Qatar ostis 300 000, Egiptus 2 miljonit ja 9 miljonit anti WHO-le. Ma ei tea, kas sealsete ametnikele suhu, nina ja kõrva toppimiseks või selle otsa istumiseks aga äkki hoopis kellelegi edasi müümiseks ja vahelt teenitavast rahast rikastumiseks.

Igatahes käib tugev konkurents vaktsiinist vabaneda proovivate riikide vahel, sest ostjaid on sellele raske leida. Ukraina plaan vaktsiini osta aga pani tegutsema nii saksa kui prantsuse ametnikud.

Huvitaval kombel on EuroNews artikli juurest eemaldanud video ja alles on jäänud ainult selle tekst. Võib juhtuda, et ka see eemaldatakse lähemal ajal, sest WHO teenib raveid tootvate kontsernide huvisid ja on vähemalt 7 eelmist talve hoiatanud “uue gripi viiruse eest” (selleks on olnud SARS, H5N1 ja linnugripp) ja jätkab veel praegugi rääkimist, et peatselt on oodata selle muteerumise ohtu.

Kui oleks õnnestunud vaktsineerida suurem hulk vanureid ja väikseid lapsi, siis oleks võinud nende seas isegi leiduda nõrgestatud organismi ja mõne teise ohtliku haiguse põdeja ning tulemuseks oleks olnud siis vaktsiinis sisalduva viiruse põhja muteerumine ja suurem tappev viirus. Õnneks on aga inimeste huvi enese vaktsineerimiseks olnud sedavõrd väike (prantsusmaal 8,3 protsenti, Eestis 0,38 protsenti ehk 5000 inimest kokku 1 300 000 inimesest)

euronews teatab prantsusmaa seagripp h1n1 vaktsiin ostjaid
euronews teatab prantsusmaa seagripp h1n1 vaktsiin ostjaid

http://www.euronews.net/2010/01/03/countries-sell-off-surplus-swine-flu-vaccines

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga