Kristjan Lepik tegi täitsa häid märkusi ajalehe kommentaaride kohta

Esmalt soovitan tutvuda tema hiljutise reageeringuga EPL-i uuele kommenteerimise korrale. Alles selle järel omandavad minu järgnevad mõtted täpsema raamistiku.

Esimene väide ehk kommentaarides rohkem linke ja ajakirjanike endi osalus pole ilmselt eriti võimalik, sest toimetused on hõivatud tekstide tootmisega. Neil pole lihtsalt aega jälgida oma päeva kümmet artiklit ja siis neile veelkord juurde lisada. Miks ta seda siis algsesse teksti ei võinud lisada?

Teine etteheide liiga keerulisest sisse logimisest on muidugi tõene. Mina laseks ka pangalingi kaudu tuvastamist aga see on tasuline ja saan aru, et EPL ei ole sellest huvitatud ehk siis veel peale maksmisest. Küll aga võiks olla väimalik kord ennast tuvastanult saada sama nimega konto ja selle juurde parool. Edaspidi saaks siis sisse logida kasutaja nime ja parooli teades ja inimene ise vastab, et tema andmed ei sattuks kolmandate isikute kätte. Praegu on iga EPL-i kommentaari kirjutamine võimalik vaid sisestatud ID-kaardiga ja sama kui pangas käimine. Ma ütleks, et üle turvatud.

Kolmandana nimetatud modereerimine aga ei tohiks küll käiku minna. siis ei oleks enam võimalik eristada algset arvamust ja kellegi teise panust selles. Küll aga oleks vastuvõetav arvamuste täies ulatuses eemaldamine. See on sama kui arvamusloo tagastamine toimetuse poolt. Muidu sarnaneks see olukorraga, kus see küll tagastatakse aga ometigi avaldatakse koopia natuke muudetud kujul.

Omalt poolt lisan veel juurde, et pärast isiku tuvastamise sisse viimist peaks olema võimalik selle autoril ka hiljem seda korrigeerida. Näiteks tuli sisse mõni vastik trükiviga ja tahad selle hiljem ära parandada. Näiteks mina kirjutasin Neinar Suli ja pole sellise apsaka üle sugugi rõõmus.

Samuti võiks tuvastamise järel olla võimalik enda kohta ka väike profiili info avaldada. Minu puhul siis viide kodulehele aga mõnedel kindlasti ka väike näopilt.

Seda interneti ajalehtede kommentaaride teemat käsitles täna kell 14.05 vikerraadio reporteritund (selle kordus kell 19.05) ja samuti on kell 15.45 otse-eeter selle kohta avatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga