Ekspress tõmbleb võlakrampides

Täna keskpäeval andis Ekspress Grupp börsile huvitava teate, mille järgi struktureeritakse äriüksusi ja kolitakse ümber toimetusi.

AS Ekspress Grupp on otsustanud liita Eesti Päevalehe AS-i ja AS-i Eesti Ajalehed. /…/ Ettevõtete ühinemise käigus luuakse Ekspress Grupi ühine multimeedia uudisruum. Uudisruumis leiavad omale koha Delfi, Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ning Maalehe ning eelnimetatud ajalehtede kuukirjade toimetused. Kõigi toodete toimetused kolitakse suve alguseks ühisele pinnale senistesse Eesti Päevalehe ruumidesse Narva mnt 13./…/ Kõigi ajakirjandustoodete tugistruktuurid kolitakse senistesse Eesti Ekspressi ning Maalehe ruumidesse Narva mnt 11e. AS Delfi loobub oma senistest bürooruumidest Rävala tänaval.  /…/
Läbiviidavate muudatuste eesmärk on ühildada ajalehtede kirjastamise tugistruktuuride toimimine, koondada kogu Ekspress Grupi sisu tootmise võimekus ühte asukohta ning luua tekkiva parema infovahetuse ja kasvava  võimekuse baasilt uued võimalused kvaliteetsisu tootmiseks erinevatesse uutesse meediakanalitesse sh. interneti- ning digitaaltelevisiooni.

Allikas: börsiteade 27.04.2011 https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.
action?disclosureId=450377&messageId=547586

Selgitan siis need lõigud lahti. Kõik toimetused kolitakse kokku Narva mnt 13 pinnale, kus praegu tegutseb Eesti Päevaleht. See tähendab, et Delfi loobub Rävala tänava kontorist ja Ekspress ning Maaleht kolivad Narva maanteel kaks maja edasi. Nende varasemale büroopinnale Narva 11d tulevad “tugistruktuurid”.

"Ekspressi omad on üle pea võlgades ja varsti lähevad nad haamrialla." See kinnisvara müüdi ära ja Eesti Päevaleht jääb seda edaspidi rentima. Autori foto
"Ekspressi omad on üle pea võlgades ja varsti lähevad nad haamrialla." See kinnisvara müüdi ära ja Eesti Päevaleht jääb seda edaspidi rentima. Autori foto

Seejuures peaks meenutama, et pildil olev maja sai alles mõned kuud tagasi Eesti Päevalehe omandusest ära müüdud ja nüüd ollakse seal majas edasi rentnikuna.

Kirjutasin EPL-i uudise juurde ka teemakohase arvamuse:

Mingi arusaamatu ost-müük käib Ekspress Grupis. Nüüd tõstetakse toimetusi ümber, eelneva 4 kuu jooksul on müüdud EPL-i maja ja osalus Express Postis. Lisame siia juurde vahetunud peatoimetajad sEkspressis ja EPL-is.
Ma oletan, et restruktureerimised on tegelikult muudest teguritest tulenevad kui soovist “koondada kogu sisu tootmise võimekus ühte asukohta”. Ilmselt on põhjus võetud laenude tagasimaksetes. Kõik halvad laenud võetakse headel aegadel (pankurite vanasõna).

http://www.epl.ee/artikkel/596932

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga