Telekanalil tuleb lasta lahkuda, sest nii on inimeste vaimne tervis parem

Vaevalt aasta tagasi lülitati välja analoog-tv ja asemele tuli digi-tv. Nüüd leidis TV3 olevat asjakohase ähvardada, et nemad lahkuvad vabast levist ja hakkavad edaspidi kasutama ainult tasuliste operaatorite võrke.

Mina olen kahe käega selle poolt, et sarnaselt TV6-le, tuleks ka TV3 tasuta levist ära võtta. Neil pole ju vaadatavat programmi ja see mida nad eetrisse annavad on inimeste ajudele halvav. Nad on üsna puhtalt Reformierakonna telekanal, nagu Kanal2 on IRL-i kanal. Seega on kaheldav, kas Eestit juhtiv erakond oleks rõõmus sellisest arengu üle kui nende leviulatus jääks väiksemaks.

Ilmselt on õigus digilevile üleminekut juhtinud Jüri Pihelil, et tegemist on maapealset tasuta DVB-T ja Starmani tasulist Zoom-tv saatjate võrku haldava Levira survestamisega. Möödunud aastal oli nendel 1,5 miljoni eurone kasum, erakanalid jäid aga kahjumisse.

Üleminek vähendas telejaamade levikulusid, sest nüüd oli ühel saatja kanalil pakituna kõik vabalt levivad digi-tv kanalid koos, mis analoog signaali korral oleksid eeldanud kõik igaleühele eraldi saatjat ja antenni. Signaali edastamise kulu langes 5 kuni 8 korda. Riik ahvatles erajaamu digitaalseks minemiseks litsentsitasude kaotamisega, millega kumbki erajaam hoidis Piheli hinnangul kokku kuni 35 miljonit krooni (2,2 miljonit eurot).

2 thoughts on “Telekanalil tuleb lasta lahkuda, sest nii on inimeste vaimne tervis parem

 • 8. juuli 2011 at 13:36
  Permalink

  kõigil inimestel pole võimalust liituda kaabel tv”ga, samuti on mõnelpool ainsa alternatiivina pakutav viasat liiga kulukas, nii et meelelahutuslikus mõttes on kindlasti inimesi, kes oleks kaotajad antud olukorras, kus tv3 kaob vabalevist.

  Reply
 • 11. juuli 2011 at 06:57
  Permalink

  Loomulikult ei ole telekaabel veel märgatava osale inimestest koduni jõudnud ja ilmselt niipea ka ei jõua. See on levinud ikkagi suuremates linnades, kus saad valida aga ka mitte alati. Näiteks on operaatorite vahel ära jaotatud kortermajad ja sinna siis teist operaatorite ei saagi tellida.
  Samuti on eestikeelse telekanali pärast imelik tellida tasuline televisioon koos paarikümne muu telekanaliga, millest valdav enamus on võõrkeelsed.

  Võib vist järeldada, et interneti kaabliga või mobiilsena laiem kättesaadavus on toonud meelelahutuse saamiseks arvestatavaid alternatiive. Vähemalt mina eelistaksin küll võimalust kogu maailmast infot saada sellele ühele telekanalile, mis pealegi saab vastata ainult madalaima ühisnimetajaga televaataja maitsele. Kõik parema soovijad suunatakse ju tasulistesse pakettidesse, et “sealt saate suurema valiku.”

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.