See kõik on 4 aastat ajalugu

Vahepeal on kirjutamist vähemaks jäänud. Võib vist isegi öelda, et eriti pole märgatud minu blogis teksti harvemat ilmumist, sest keegi pole selle kohta ühtegi lauset maininud. Mis seal ikka põhjendada, lihtsalt ei jõu enda mõtteid avalikkusele välja kirjutada nagu möödunud aastal ja need wordpressi uued lahendused ei tööta mulle harjumuspäraseks saanud brauseris.

10. mail sai täis ka 4 aastat blogi alustamisest. Vaatasin, et olen selle ajaga kirjutanud üsna märkimisväärse arvu artikleid ning käesolev on number 1890. Olen nende aastate jooksul näinud, kus inimesed, kelle blogi ma lugesin, loobusid kirjutamisest või kustutasid selle üldse ära. Ma natuke mõistan neid, sest kirjutatud sõnad on interneti ajastul vägagi karmid vastased, kes hüppavad välja täiesti ebasobivates olukordades. Ma isegi imetlen neid poliitikas või mõnes teises eluvaldkonnas tegevaid inimesi, kes riskivad oma arvamuse avaldamisel saada selle pärast kritiseeritud. Tänapäeva Eestis pole midagi ohtlikumat kui omada valitsuse arvamusest erinevat seisukohta, sest riiklik optimism näib olevat tehtud vastuvaidlemist mitte lubavaks. Kuni blogi on anonüümne, oled justkui ühest (isiklikust) kriitikast vaba aga avaldades oma nime, pead arvestama ka hoopis teistsuguste tagajärgedega.

Ma pole oma esimesi postitusi hiljem lugenud, sest need on juba ajalooks saanud. Mis ma teeksingi mõtete või arvamustega, mis mulle enam praegusel hetkel ei tundu kõige parematena? Neid muutes või kustutades muudaksin ju ka ajalugu. Las nad pigem jääda, sest selle aasta statistika järgi polnud loetavuse ja artiklite kirjutamise arvu vahel korrelatsiooni. See tähendab, et kuigi ma kirjutan mõned korrad kuus, siis loetavus on üsna sarnane nende aegadega kui kirjutasin mitu korda sagedamine. Saan siit teha endale rahulolu ja rõõmu pakkuva järelduse, et minu eelnevates tekstis on midagi siiani lugemist väärivat. Võivad ka pildid olla, mida siit otsitakse. Igatahes tunnen, et akud on vahepealse pausi järel justkui laetud ja võiks jällegi aktiivsemalt kirjutama hakata. Kas see õnnestub, eks seda näitab lähitulevik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga