Riigikohus tegi ESM-i kohta ainsa võimaliku otsuse aga see oli vale

Reformierakonna salaliige Märt Rask sai otsustavaks hääleks, kes toetas Eesti Vabariigi põhiseaduse rikkumist ja nõustumist ESM-i lepingutega. Häältega 10:9 leidis Tartus asuv Riigikohus, et ESM-i otsustamise mehhanism küll rikub Eesti põhiseadust aga see riive on võimalik jätta tähelepanuta, sest kaalul on Euroopa ühtsus.

Mul on tunne, et täna reedeti eesti rahvas. Poliitikute mängitav pokker ühisraha euroga saab edasi minna, sest juristid andsid sellele heakskiidu.

Möönan, et otsus oli keeruline. Ühel kaalukausil oleks olnud Eesti iseseisvus ja teisel meie kuvand Euroopas (koos Brüsselist saadavate abirahadega, mis moodustavad 1/6 meie riigi eelarvest). Meie jonn omariikluse järele oleks olnud ameerikale sobiv, sest nemad ajavad oma dollari poliitikat ja euro on nende jaoks tülikas konkurent. Kas teate, et umbes 25% maailma keskpankade reservides olevast rahast on eurod ja dollareid on umbes 65%-i? Tänane otsus näitas, et me oleme head eurooplased ja mitte ameeriklaste salarelv Euroopa Liidu ühtsuse lõhkumiseks.

Minu jaoks on ESM ilma tulemuseta ettevõtmine. See ei lahenda võlgade küüsis olevate riikide probleeme ega anna ka finantsturgudele kindlustunnet juurde. Õigupoolest tuleks piirata börsil osalevate spekulantide võimalusi rahvusriikide võlgade intressiga mängida ja seda ülesse kruvida võimalike ohtudega. Nagu nägime varasemast ajast, siis sellised rünnakud ja spekulatsioonid võivad osutuda väga edukaks, sest Kreeka, Iirimaa, Portugal, Hispaania ja Küpros on juba langenud. Slovakkia on ka kusagil abi küsimise ja selle eitamise vahepeal. Ilmselt kaldub asi abipaketile.

Riigikohus otsustas täna, et Eesti riik upub koos teiste võlgades olevate Euroopa perifeeria riikidega. Vaadake kaardile ja näete, et Kreeka ja Küpros on Euroopa Liidu kaugunurk, Portugal ja Hispaania edelas ning Iirimaa loodes. Soome ja Eesti oleksid kirdes. Näiteks Nouriel Roubini kirjutas juba oma blogis, et Soome on järgmine abi küsiv riik eurotsoonis.

Kokkuvõttes: euro probleeme ESM ei lahenda ning meie osalemine olukorda ei paranda. Tegelikult peaksime kaaluma euro vahetamist mõne teise valuuta vastu, sest 1,3 miljardit eurot sissemaksena või garantiina on ikka liiga palju. See teeb iga Eesti kodaniku kohta umbes 1400 eurot (913 tuhat kodanikku märts 2011 valimiste seisuga). Lisame siia Kreekale eelnevalt antud 1492€ suurused garantiid ning saame, et Andrus Ansipi valitsus on euro kasutamise nimel võtnud iga meie kodaniku kohta 3000 € suuruse garanteerimise kohustuse. Seda olukorras, kus keskmine palk on maksuameti andmetel I kvartalis 757€ ehk 90€ vähem kui Statistikaameti andmed.

The Supreme Court ruled on Thursday that the Treaty Establishing the European Stability Mechanism (ESM) is in accordance with the Constitution of Estonia.

“Although the contested article restricts the financial competence of the Estonian Parliament, the principle of rule of law and the sovereignty of Estonia, the restriction is justified,” a statement published on Thursday said.

Allikas http://news.err.ee/Politics/a2489ae0-1cca-4920-bb11-0ac177df459d

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga