Elionile karistus monopoli ärakasutamise eest

Vähendasin enda Elioni makseid 18% võrra, sest mind tõesti häiris see nende hiljutine katkestus. Kirjutan seda ajalise vahega, et mitte langeda emotsioonide küüsi ja püüda objektiivsemalt olukorda hinnata.

Kahjude hüvitamiseks ja nördimuse lepitamiseks pakkusid nad kuni 31. jaanuarini Kordus TV teenust tasuta. Alates 1. veebruarist oleks selle kuutasu 2 eurot. Liitusin ja proovisin tasuta ning eile katkestasin selle ära. Seal oli vaid 3 telekanalit: ETV, Kanal2 ja TV3. Pealegi vaid väike osa saatepäevast, tundusid olevat ka mitte populaarseimad saated. Samuti olid need kordused vastavalt alguse aegadele ja mitte saadete algusele. See ei olnud sõnastamise viga, vaid nii oligi, et korduse algus oli vähemalt ühel juhul jäänud ära, sest telejaam oli varem alustanud. Lõpud olid ilusti peal koos järgnevate saadetega.

Mina olen siis jätkuvalt selle lilla sidefirma peale pahane. Teenusele alternatiivi eriti ei ole, sest mobiilne internet on juba järgi proovitud vähemalt 4 aastat tagasi ja siis ta ennast ei õigustanud. Proovisin hiljuti taaskord Elisa võrku ja olukord oli isegi hullem kui 2009. aastal, signaal nõrk ja ühendus pea olematu. Ilmutas selgelt ülemüümise märke.

Niisiis, mida ma tegin Elioniga? Leidsin, et saan vähendada telekanalite arvu ja sellega kärpida oma arvet umbes 18%. Muidugi peab jälgima, et selle võrra ei oleks rohkem tavatelefoni kõnesid. Selle järgi jääva raha eest kavatsen soetada satelliittelevisiooni komplekti. Arvestasin välja, et selle soetamise kulu tasuksin Elionile umbes 9 kuu jooksul. Pärast seda saaksin tasuta vaadata vabalt levivaid kanaleid. Starmani zoom-tv või Viasatiga liituda ei kavatse.

Ühtlasi otsin alternatiivi Elioni internetile. Ilmselt proovin Tele2 mobiilset netti, millel oli kõikuv aga üle keskmise tugevusega signaal. Igatahes eesli telefoni järeltulija on vaatamata oma logo ja nime vahetusele jätkuvalt ebasoosingus, mida kasutan vaid olude sunnil, sest turul pole konkurentsi. Jah, suuremates linnades on ka kaabeltelevisiooni pakkujad, kes nüüd pakuvad ka internetti aga mina nende levialas ei ela.

Seda pean siiski mainima, et sideteenuse hinnad on aastate jooksul langenud. See, mis kunagi maksis 350 krooni, jõuab nüüd tarbijani alla 6 eurose hinnaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.