Ansipismi Pronksiööd ERR enam ei meenuta

Olen vaadanud kõiki Eesti Reformierakonna teleuudiseid ja valikuliselt ka raadiot kuulanud aga möödunud nädalast jäi üks tähtpäev tähistamata ning sellele tahaksin eraldi tähelepanu juhtida.

Nimelt oli selleks Tõnismäe monumendi teisaldamise järel puhkenud rahutused, mida tuntakse ka Pronksiöö nime all. See oli ansipismi poliitiline läbikukkumine, sest poolteist kuud varem valimistel saadud 22,5 tuhat häält ajasid peaminister Andrus Ansipi pea segi ning ta kaotas reaalsustaju. Koos Jüri Pihli ja Jaak Aaviksooga korraldati monumendi äraviimine. See muutis olematuks eelnevate aastakümnete integratsiooni, sest venekeelne rahvusgrupp elas siis ja ka elab ka praegu hoopis teises inforuumis. Ühe sellises, kus tulevik on tume ja elatakse vaid mineviku võitudest. Just see II maailmasõja võitude rõhutamine on nende idapoolsete inimeste jaoks kõige suurem saavutus, sest inimkaotused olid märkimisväärselt suured.

Vahetult pärast seda sündmust kadus Eestis igasugune arvamusvabadus. Võimalik oli vaid ansipismi toetada, sest erinev arvamus tembeldati lausa riigi vastaseks.

Möödunud nädalal oli Tallinna TV pealt tunniajane film “Monument”, mis rääkiski Tõnismäe monumendi loo. Tagantjärgi näen ka mina selgemalt IRL-i lavastust, sest sündmused lükkas käima 2006. aastal Kalev-Andres Rebane, kes oli tookordse opositsioonipartei Isamaaliidu liige (suvel tekkis IRL, registreeriti sügisel). Ma parastan seda tühist inimest, sest pärast oma kasuliku idioodi rolli jäeti ta kõrvale. Meedias esitles ta ennast kui mitmete firmade omanikku, tegelikult oli tal üks osaühing ja liikmelisus MTÜ-s ning sihtasutuses. Kõik need 3 läksid registrist sundkustutamisele, sest ei suutnud esitada ühtegi majandusaasta aruannet. Ma arvan, et Rebane oli IRL-i tankist rahapesuks ja erakonnale annetuste saamiseks 2007. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.