eliitinimesedpoliitikaReformierakond ja IRL salaliikmed

Ilveste pult on peaministri sahtlis

Reformierakond reageerib kriitikale isikliku rünnakuga. Kui sellest ei piisa, siis luuakse veelgi suurem teema, näiteks presidendi abielu lahutamine.

See ei ole juhus kui reede hommikul kirjutab peaministrit nõustanud Ruta Arumäe valitsuse tegelikust toimimisest, huvipuudusest nõuandeid saada ning neid kasutada ja pärastlõunal tuleb infopomm president Toomas Hendrik Ilvese abielu lahutamisest. Veebis ilmus artikkel 20:44 ja sellest räägiti kogu järgmise päeva hommik ja lõuna ka muudes kanalites ning lahutuse teade tuli kell 15:53.

Abielu lahutamine nii tähtsate ja tuntud inimeste korral nagu seda on Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves varjutaks igasuguse muu teema. Täna seda kirjutades on teisipäev, uudised tulid reedel ja peale Ilveste enam valitsuse toimimisest ei räägita. Suhtekorralduslik võit on saavutatud.

Abielu lahutamist suhtekorraldusliku relvana on kasutatud ka varem. Täpsemalt Tallinna linnapea Edgar Savisaare puhul. Ma olen kahjuks unustanud, milline ebameeldiv uudis sellele vahetult eelnes aga mõju oli igatahes samasugune: ebameeldiv uudis Keskerakonna kohta mattus uue alla, sest Edgar ja Vilja olid ka pikka aega koos olnud paar.

Evelin Ilves sai laiema tähelepanu augustis 2014. kui suudles võõra mehega ja selle pildid avaldas ajakiri Kroonika. Nende kvaliteet oli suurepärane, pildistatud oli lähedalt. See pidi olema mõlemale osapoolele märgatav tegevus, mingit varjatud hiilimist või tugevat objektiivi ei olnud. Ma arvan, et see oli mingisugune märkide mäng.

Ma ei hakanud kontrollima, kas olen sellest varem blogis kirjutanud aga mäletan selgelt, et üheskoos ei nähtud neid juba mitmeid kuid varem avalikel üritustel, sest rääkisin sellest tähelepanekust kindlasti enne piltide ilmumist ühe inimesega. Võimalik, et juba pool aastat varem või äkki isegi aasta varem. See ei olnud minu jaoks üllatus, et Evelin Ilves jäi piltidele võõraga suudlemisel. Pigem oli küsimus, kuidas luua usutav ettekääne abielu lahutamiseks.

Praegusel hetkel tuleb küsida, et miks nad viivitasid selle teate avaldamisega kui tööalaseid kohustusi ei täitnud nad juba vähemalt aasta üheskoos. Evelin Ilves pole lihtsalt presidendi abikaasa, vaid talle on ka ette nähtud tasu selle eest, lisaks esindamisega seotud kulutuste katmine. Abielu lahutamine tähendab tema jaoks senise sissetuleku kaotamist. Kas tõesti oli kusagil midagi tulusamat saada, olgu kasvõi arstiks tagasi pürgijale? Mina oletan, et abikaasana sai ta ikka paar korda rohkem kui arstina oleks võimalik, sest ta pole veel nende seas tippu jõudnud.

Arvestades varasemaid Toomas Hendrik Ilvese esinemisi, kus ta oli selgelt Reformierakonna sarnastel seisukohtadel ja vastandus Keskerakonnale ning eriti selle esimehele Edgar Savisaarele, siis ma arvan selle taga olevat rohkem kui lihtsalt tänutunne neile erakondadele, mis ta ametisse valisid. Kui rahandusministri kohalt survestati lahkuma Jürgen Ligi ja ametis jätkas Jevgeni Ossinovski, siis nüüd kinnitas sisserändaja roosast erakonnast Toomas Hendrik Ilves uuesti Jürgen Ligi ministriks ja lausa Ossinovski varasemasse ministeeriumisse. Miks ta nüüd ei kaitsnud sotse selle alandamise eest? Tema enda koduerakond, mille juhi kohalt ta läks Euroopa Parlamenti ja tuli sealt enneaegselt tagasi presidendiks. Varem pole ta unustanud ja kannab vimma edasi oma konkurentide vastu.

Ma olen varem kirjutan meisterlüpsja Toomase skeemidest, tema Ärma külalismajast ja Erma talust. Ma ei ole kõike avaldanud, mis hakkas silma aga mis peaks teada olema korruptsiooni vastu võitlejatele. Olen mõelnud, et kas tema skeemid on teada ka poliitilistel konkurentidel ja nad kasutavad seda tema survestamiseks(hoiavad kinni korruptsiooni uurimist). Sellisel juhul on meil puldist juhitav president ja see pult asub suure tõenäosusega peaministri sahtlis. Taavi Rõivas ei loonud seda pulti, see monteeriti kokku juba 2006. aastal Andrus Ansipi ajal. Hiljem on seda lihtalt sobivatel hetkedel aktiveeritud. Näiteks pärast Padaoru lumetormi ja 48 tundi kestnud lumevangistust räägiti valitsuse vastutama panemisest aga 7 päeva hiljem avaldas ajaleht Postimees Tuuli Kochi artikli, justkui Edgar Savisaar oleks Venemaa mõjuagent(mida on kerge uskuda ja raske ümber lükata), küsinud sealt raha(kirikule või erakonnale) ning ohtlik valik 3 kuu pärast toimuvatel Riigikogu valimistel. Selle tõestuseks olid peamiselt Andrus Ansipi, siseminister Marko Pomerantsi(tema haldusse kuulus pääste, mis jättis inimesed lumevangi) ja president Toomas Hendrik Ilvese kinnitused sellise dokumendi olemasolust, millest kirjutas Tuuli Koch. Mingi riigisaladus ega ametisaladus enam ei kehtinud kui oli vaja rünnata opositsiooni suurimat erakonda. Ühtegi ametiisikut ei karistatud(teadaolevalt), et nad paljastasid luureasutuse dokumendi sisu, pealegi sedavõrd detailselt. See näitab, et selline dokument oli ametlikult olemas aga poliitikutel lasti ametialast infot kasutada poliitilisel eesmärgil või sellist dokumenti ei olnud, poliitikud bluffisid ja ametnikud ei pidanudki tegelema lekitajate karistamisega.

Kokkuvõttes arvan, et Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves jõudsid lahutamise otsuseni juba kaua aega tagasi, ilmselt pärast Kroonika piltide avaldamist, sest neil polnud Toomasele soovitud korralekutsuvat mõju ja otsuse avalikuks tegemine jäi peaministri kohal olija otsustada. Sisuliselt oli teada, et Evelin ja Toomas lahutavad aga selle avaldamise aeg ei olnud teatavaks tehtud, info sellest oli juba kokku pandud ja ootas lihtsalt peaministri kapist/sahtlist väljavõtmist, et siis seda kasutada. Ruta Arumäe artikkel ja paljastused oli rünnak peaminister Taavi Rõivase pädevuse pihta ja selle vastu tuli kasutada suurema kaliibri relva. Antud juhul siis tänuvõlglasi Ilveseid, nende abielu lahutamist.

Naised võivad suurepäraselt petta, kasvõi abielu teeseldes ja märksa väiksemate summade eest kui maksti Evelin Ilvesele esiproua töö eest. Järelikult pidi olema midagi suuremat ja ohtlikumat, mille tõttu ta otsustas loobuda kaasosalusest Erma talu ümber toimuvas. Uudiste järgi jäävad Erma skeemid edasi kehtima, lihtsalt enam pole nad abikaasad. Tõenäoliselt tunnevad mõlemad selle üle kergendust. Muidugi võib olla, et minu oletus oli täiesti vales suunas ja tegelikult oli Evelin Ilves valmis mõelnud skeemi, mis oli järgnevateks aastateks tulusam kui OÜ Ermamaa kaudu Erma hoonete üürimine riigile. Siiski, seda ma ei usu ja jään selle juurde, et lõpetasid korruptiivse suhte abielu lahutamisega ning avalikustasid selle peaministri määratud ajal.

Nüüd on Toomas Hendrik Ilves täpselt samas seisus kui Vladimir Putin, kes lahutas ka pikalt kestnud abielu. Või Prantsusmaa president Hollande, kellel polnud abikaasat aga armusuhe näitlejannaga viis minema elukaaslase, kes oli esiproua staatuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga