poliitika

Ilvese pealiskaudne uurimine

Vahepeal on selguse saanud EAS-i toetusest 90 % kinkimine Toomas Hendrik Ilvesele. Läks täpselt nii kui olin artiklite kommentaarides arvanud, et Artur Talviku juhitav komisjon piirdub vaid EAS-i reeglite kontrolliga. Jõuab järeldusele, et probleeme ei olnud ja korruptsiooni ei esinenud. Mida oleks arvata Maria Alajõest, kes tuleb selle komisjoni ette ja räägib, kuidas Siim Raie endise töötajana aitas leida Evelin Ilvese jaoks reeglitest soodsaima klausli kui äriplaaniga ei jätkata. Vahur Kraft valetas VEB fondi dokumentide kohta ka komisjoni ees ja alles ekspertiis tunnistas selle võltsinguks ehk 32 miljoni dollari nõude juurdelisatuks.

Riigikogu korruptsioonivastase komisjoni juhina on Artur Talvik katastroof, sest ta ei ole nähtavasti lugenud Korruptsioonivastast seadust. Mitte EAS-i toetus Evelin Ilvese firmale, vaid kantselei poolt rahade maksmine sellele firmale, et majutada ametnik Toomas Hendrik Ilvest.

Komisjon peab küsima, kuidas sai president lasta oma alluvatel teha majanduslikke tehinguid tema abikaasale kuuluva OÜ Ermamaa hoonete üürimisega. Kui presidendil ei olnud puhkeruume, sest 2 aastat ei kõlvanud Paslepa Ilvesele kasutada, oleks tulnud kantseil korraldada avalik hange nende leidmiseks või tellida ehitamine. See komisjon pole lugenud Korruptsioonivastast seadust § 5. (2) Avaliku vahendi korruptiivne kasutamine on ametiisiku poolt ametikohustust rikkudes avaliku ülesande täitmiseks mõeldud materiaalse või muu ressursi kasutamine ametiisiku enda või kolmanda isiku huvides, kui see toob kaasa avaliku huvi seisukohast ebavõrdse või põhjendamatu eelise ametiisikule või kolmandale isikule.

OÜ Ermamaa kohustused pankade ees vajasid täitmist ja järelikult oli selle firma, tema omaniku Evelin Ilvese ja lõpuks kinnistu omaniku Toomas Hendrik Ilvese huvides, et ruumidelt laekuks tulu.

EAS-i toetusest 171 tuhande euro kinkimine OÜ Ermamaale, sest tema omanikeks oli tuntud inimesed ja kõrge riigiametnik, kohtles ebavõrdselt teisi toetuse saanud projekte, kes rikkumise korral pidid tagastama 100 %. Siiani ei ole teada ühtegi teist kõigest 10 % tagastusega pääsenud projekti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga