“Meie Mees” Aivar Riisalu alustas valimiskampaaniat

25. juulil alustas Riigikogu liige ja keskerakondlane Aivar Riisalu omanimelise blogi pidamist. Või vähemalt on selle blogi kirjutaja väitnud, et tema on Aivar Riisalu. Meenub ka meedia hõiskamine võlts Jaan Kundla blogi kirjutiste teemadel.

Ettevaatlikuks autorluse suhtes teeb mind palve kirjutada gmaili postkasti, kuigi Riigikogu liikmena võiks Aivarile kirjutada @riigikogu.ee peale.

Miks ma olen skeptiline isiku autentsuse ja blogi suhtes? Ma kahtlen tõsiselt tema arvutialases pädevuses. Pigem on ta leidnud mõne tulevas valimismeeskonna liikme-kaastöötaja, kes siis blogi täidab. Sellele viitaks ka neutraalse [email protected] meiliaadressi (isegi mitte [email protected]) kasutamine ja mitte ametlikule tööaadressile kirjutamine. Ma olen üsna veendunud, et isegi kõige sügavamalt Keskerakonda vihkavale ajakirjanikule ei tuleks pähe argumente, miks Riigikogu liige ei võiks paluda oma blogi puudutavaid meile tema ametlikule aadressile saata. Seega mina ei usu Aivari poolt blogi kirjutamist niikaua kui seda pole saates “Kaua võib” uue hooajal osades, näiteks blogspoti süsteemis statistika puudumise üle kurtmise episoodis või ei hakka suhtlus toimuma mõnel kindlalt Aivar Riisaluga seostatava meiliaadressi kaudu.

Kindlasti oli blogi alustamise põhjuste hulgas peale ahvatluse olla “popp ja noortepärane” ka teadvustus blogide suurest kajastatavusest ajakirjanduses. Seda eriti suvisel uudistevaesel ajal kui leht või kodulehe pind vajab tekstiga täitmist ja selleks pole ühtegi teist nii kerget viisi kui toksida sisse mõne poliitiku blogi aadress ja sealt leiduvaid postitusi natuke redigeerida ja toimetada. Veelgi parem kui vastandada näiteks Taavi Rõivase ja Mart Laari blogide sissekandeid.

Tuleva aasta kahtedele valimistele mõeldes on Riisalu tegevus igatahes samm õiges suunas. Blogi annab vahendi valijatega otsesuhtluseks ja seda sõltumata küsija või lugeja geograafilisest asukohast või nädalapäevast ja kellaajast. Veelgi parem kui blogi leiab tsiteerimist ka massitarbe meediast ehk ajalehtedes, raadios ja teles. Näiteks Vikerraadio tegi Marianne Mikkoga Hiina teemalise intervjuu, sest ajakirjanik oli lugenud tema blogist poliitiku tegemistest.

Isegi kui Aivar ei mõelnud kampaania peale, siis suvetuuri kajastamiseks ja reklaamiks on ka tegemist hea algatusega.

2 thoughts on ““Meie Mees” Aivar Riisalu alustas valimiskampaaniat

 • 1. september 2008 at 22:47
  Permalink

  Tere vaatan seda pilti kaanel või plakatil j mõtlen kumb see ennem lendas kas Gagaarin või lermontov aga eks see üks kommunistide jant ole.Tegelik paiakapidavus on see,e sooviks Aivariga kontakti saada ja telefonitsi number on mul aga nüüdseks selline 53521434 ja urmas nimeks viimati sai jutu puhutud kaks ja pool aastat tagasi Kannu kõrtsu laua taga kohvi tassi juures.Nüüd aga olek sooduks teised jutud.Jään ootama.
  Ja tervitan andekust.

  Reply
 • 3. september 2008 at 09:35
  Permalink

  Selle oleks pidanud kirjutama Aivari blogisse http://aivarriisalu.blogspot.com/

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga