Eesti 100 populaarsemat blogi

Koos http://blog.tr.ee uuenemisega leidsin, et on tekkinud ka valik “Top 100” milles kirjas selle lehekülje kasutajate poolt enim loetavad blogid. Niikaua kui pole tekkinud mõnda teist erinevaid blogimise keskkondi ühendavat lehekülge võib seda turuliidriks pidada. Kui saad seal 100 hulka, siis võiksid ennast tunda kui mõni poliitik, kelle blogis kirja pandu muutub ajakirjaniku sule läbi artikliks. Kohati on lausa blogide vahel sõdu peetud kui uskuda pealkirja “DELFI – Koalitsioonis puhkes blogisõda

Kui keegi teab täpsemalt selle top 100 koostamise põhimõtteid, siis oleks sellest huvitav kuulda. Ennekõike pakub huvi selle uuendamise intervall.

Tänase seisuga on tabelis 48 blogspot.com blogi ja 26 wordpress.com blogi. Ülejäänud blogid on kasutajate endi poolt hallataval aadressil ja võin subjektiivsusega ka eksida, kuid tundub, et enamus neist kasutab ka wordpress.org poolt pakutud tarkvara paketti.

Ma ei suutnud enam rohkem kiusatusele vastu panna oma ego upitada ja pean mainima, et olen selles tabelis ka sees 30. kohal. Seejuures 3. kohal on Inno & Irja Blog, 5. Aarne bloog, 14. Kirjatsura vol 2 (ÄP ajakirjanik), 18. tiiauspaikka, 31. [email protected], 36. daki, 41. Infopartisan, 45. Isemõtlejale (Sirje), 50. Sten Hankevitz Nõnna kirja on pandud, 51. Larko peegel, 67. Kristo Nikkolo Aasia blogi, 71. Jaanus Piirsalu blogi, 81. Pulleritsu spordiblogi, 87. DT blogi. Toodud loetelu valik kajastab pigem minu subjektiivset lugemisharjumust ja ei pruugi olla eriti üldistatav. Seejuures tunnen heameelt, et olen eespool EPL-i  ja PM-e endistest või praegustest ajakirjanikest. Samuti on üllatav, et ajakirjanike poolt nii rohkelt tsiteeritud blogid ei kajastu siin nimekirjas. Muidugi on võimalus, et poliitikud on teada saanud vaid blogspot.com aadressi ja neil pole tegelikult mingit aimu kuidas oma lehele interneti lugejaid tõmmata. Seejuures on http://blog.tr.ee vaid üks viise. Neid teisi elementaarseid asju on vähemalt pool tosinat aga tasuta nõuannete jagamiseks pole mul praegu stiimulit ja seepärast peavad huvilised need ise avastama või teiste käest järgi uurima.

3 thoughts on “Eesti 100 populaarsemat blogi

 • 8. oktoober 2008 at 11:27
  Permalink

  küll need poliitikud teavad. lihtsalt a) praegu pole valimishooaeg b)lugejate tähelepanu tõmbavad ikka rohkem kõmulised asjad kui pikk ja tõsine jutt. võid kindel olla, et kui mingi blog juba number üheks jõuab, siis on see garanteeritult mõttelage

  Reply
 • 8. oktoober 2008 at 12:48
  Permalink

  Tänan ära märkimise eest:) See TOP 100 oli muidu ka blogtree eelmises variandis täiesti olemas. Siis peidetud lehe alumisse serva.

  Reply
 • 8. oktoober 2008 at 23:18
  Permalink

  Nii armas, just see pilt pandud, kus mina kõige ülemine olen 😀

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga