Rookisin blogi anonüümikutest puhtaks

Eksisin siis eile interneti anonüümsuse udus ära ja panin üheks autoriks kokku täiesti erinevad inimesed. Pole hullu, eksimine pidavat inimlik olema. Igatahes tegin sellest järelduse ja rooksin oma blogist välja lingid anonüümikute blogidele. Edaspidi viitan ainult neile, kelle isiku suhtes on mõni märk ka tavaelus. Vabandagu nüüd need rikka virtuaalse siseeluga blogijad, kuid anonüümsetena ei paku te mulle mingit pidepunkti. Te pole allikana isegi tsiteeritavad, sest kes hakkaks näiteks 3 aasta pärast täiendava info saamiseks teid mööda internetti tuvastama. Oma nime all blogiv inimene aga võiks olla üsna hea kroonik ja seetõttu ka kasutatav uurimismaterjal näiteks tulevastele interneti alaste uurimistööde kirjutajatele. Loomulikult kirjutatakse ka juba praegu interneti kohta teadustöid, kuid pidasin silmas seda ajastut, kus teaduskonna või kasvõi osakonnana saab olema mingi nimetust “interneti-” sisaldav. Äkki on see ka juba kätte jõudnud?

See eelnev muidugi ei tähendanud, et anonüümikud minu blogi lugemas ei võiks käia või siia endast märke maha jätta. Kavatsen ka ise edaspidi juhuslikest blogidest läbi põigata. Ehk leian sealt isegi lugemisväärset. Kuid mina ei usu anonüümsete autorite võimet toota säilitamist väärivaid tekste.

4 thoughts on “Rookisin blogi anonüümikutest puhtaks

 • 19. oktoober 2008 at 22:09
  Permalink

  Irw, sa võtad oma positsiooni vist päris tõsiselt – mina (kuigi ise kergesti positsioneeritav) loen küll päris paljusid blogisid ainult esteetilise naudingu saamiseks ja mind üldse ei huvita, kas neid kolme aasta pärast ka lugeda saab.

  Reply
 • 19. oktoober 2008 at 22:30
  Permalink

  tsiteerin: Edaspidi viitan ainult neile, kelle isiku suhtes on mõni märk ka tavaelus.
  Kirjutasin ju, et loen ikka anonüümikuid ka ja kommenteerin, kuid enda blogis ei näe vajadust neile viidata. Seda anonüümset sõnavahtu on internetis juba piisavalt. Milleks seda veel juurde toota?
  Mis mul muud teha kui asja tõsisemalt võtta, sest vaata millise tormi veeklaasis põhjustas see eelmine väike eksimus. Aga sa ise anna teada kuidas selle filmist nähtud kujunduse tavaelus rakendamine ka välja tuleb.

  Reply
 • 19. oktoober 2008 at 22:56
  Permalink

  Pardon, ma lähtusin vist liigselt iseendast – tundub, et me loeme blogisid erinevatel eesmärkidel. Ma ise loen eelkõige ilukirjanduslikke blogisid ja häbelikud eestlased armastavad tihti oma tõelist isikut varjata, sest kardavad kriitikat (isegi Kadri Kuus, kes pole just tagasihoidlikkuse etalon, alustas ju just seepärast pseudonüümi kasutamist). Kuna ma tahan andekaid inimesi kiita, siis üritan neile ka viidata. 😀 Sina ilmselt väitled eelkõige sotsiaalsetel teemadel ja ajad/loed muud asjalikku juttu, sel juhul on tõesti parem teada, kes täpselt mida ütleb.

  P.S. Ma hakkasin esmapilgul mõtlema, mis kuradima filmist sa räägid, aga lõpuks tuli meelde. Mul pole õrna aimugi, millal ma sellega tegelema hakkan, sest film on kõvakettal, mis on läpaka sees, mis on omakorda tarkade onude käes remondis. Aga loodan küll sellega ükskord tegeleda. 🙂

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga