majandus

Living.ee pankrotistub kavala skeemiga

Selle interneti mööblipoe käsi ei käi hästi. Üleval on suured maksuvõlad ja lähima kuu jooksul läheb kogu krempel kogu täiega haamri alla. Kaasaegsemalt öeldes aga pankrotti. Internetipoe jaoks on tehtud juba uus firma. Püütakse kergeusklikke edasi ja võlad kirjutatakse maksuameti kontole ehk jäetakse maksumaksjale tasumata.

„Sulgeme varsti kõik kolm kauplust ja lähema kuu jooksul alustame pankrotimenetlust,“ ütles OÜ Langerseni juhatuse liige Silver Eensaar Eesti Päevaleht Online’ile.

Varasemalt kasutas ettevõte Living.ee kaubamärki, mis ei olnud aga registreeritud. Living.ee nime registreeris suve hakul Living.ee OÜ, kes palus OÜ-l Langersen kaubamärgi kasutamise lõpetada.

13. oktoobri seisuga ulatus OÜ Langerseni võlg maksuameti ees 744 818 kroonini, millele lisandub veel intressivõlg.

Living.ee OÜ juhatuse liige Helen Vaiksaar kinnitas Päevaleht Online`ile, et Living.ee jätkab tegevust

http://www.arileht.ee/?majandus=444945

Kas panite tähele, et senine living.ee aadress kuulus Langersen OÜle kuid nüüd on kaubamärgi tõttu pidanud justkui poe sulgema ja 744 818 kroonise võla juures pankrotistuma. Selline võlg ei teki üleöö. Tegelikult toimus kokkumäng internetipoe vanade omanike ja uue firma omanike vahel, sest internetipoe tarkvara anti rahumeelselt üle uuele firmale. Isegi domeeni kontaktisik jäi endiseks! Mina küll ei kujuta ette firmat, kes on välja töötanud ärimudeli ja saavutanud tuntuse sõnamärgi kasutamisega ning siis allub esimese ähvarduse peale ja annab kogu oma äri üle uutele tegijatele ehk lausa kaaperdajatele.

Kuid vaatame pankrotistuva firma Langersen OÜ asemele uue Living.ee tekkimise kronoloogiat, mis laseb internetis mööbliäril jätkuda:

17.06.2008 asutatab Toomas Rinne firma Akerston Grupp OÜ aadressiga P. Süda 10-8 Tallinn 10118

25.07.2007 esitab firma Akerston Grupp OÜ Patendiametile kaubamärgi Living.ee taotluse. See võetakse alles menetlusse. Kaubamärgi taotlusest kuni registreerimiseni läheb minimaalselt 16 kuud!

08.07.2008 ostab firma (tõenäoliselt riiulist) ära Helen Vaiksaar.

19.08.2008 teeb Helen Vaiksaar uue muudatuse ja Akerston Grupp OÜ saab nimeks Living.ee OÜ. Muutub ka aadress, milleks nüüd on Laki 11B Tallinn 12915

22.08.2008 on näiteks see minu pakutud kuupäev kui Helen Vaiksaar Living.ee OÜ juhina teatab Langersen OÜle, et teie firma tegevus on vastuolus meie taotletava kaubamärgiga ja te peate lõpetama. Ets ka imet, Langersen tõmbabki võlgadest raske saba jalge vahele ja kapituleerub. Tegelikult olgu öeldud, et kaubamärgi menetlus võtab aega vähemalt aasta ja 90 % tõenäosusega poleks see läbi läinud, sest tegemist on läbi kasutamise tuntuse omandanud märgiga ja ilma ajaloota Akerston Grupp ei suudaks elusees tõestada oma õigust sellele. Toimub kokkumäng: meie (Akerston=Living.ee) hirmutame, teie (Langersen) kardate ja panete oma poekese kinni (annate kogu Zone Media OÜ serveris paikneva tarkvara veel pealekauba) ning aasta pärast pole takistust (firmat Langersen) ka kaubamärgi registreerimiseks ja ÄRI läheb odava Poola mööbliga jällegi edasi.

25.08.2008 esitab Langersen OÜ Äriregistrile taotluse muuta osaühingu aadressi Kadaka tee 56 Tallinn 12915. Harjumaa asemel saab nende uueks koduks Ida-Virumaa.

5.09.2008 kinnitab Viru Maakohtu registrosakond Langersen OÜ pagendusse saatmise Eesti idapiirile Narva linna aadressil Rakvere 89-28.

13.10.2008 ilmub Ärilehes artikkel, et miljonile läheneva võlaga internetipoe www.living.ee endine omanik Langersen OÜ on kapituleerunud ja läheb kuu jooksul pankrotti. 19. augustil 2008 asutatud Living.ee OÜ omandab kuidagiviisi interneti domeeni www.living.ee (Langersenilt pole mingit alust nõuda sellest loobumist, kuid seda tehakse vabatahtlikult). Domeeni kontaktisikuks on endiselt Ove Siiro, keda aastal 2006. tituleeris Ärileht “35 miljoni kroonise käibega Living.ee portaali omanikuks.”


Pilt EENeti andmebaasist 21. oktoobril 2008 domeeni living.ee kohta, kus endiselt on kontaktisikuks Langersen OÜ juhatuse liige ja töötaja Ove Siiro

Pilt http://www.arileht.ee/?majandus=366396

Lisaks veel 2008. algusest üks artikkel Ove Siirto juhtitud firma võlgadest ja pankrotistumise teest:

pilt http://epl.ekspress.ee/artikkel/416675

Ma ei oleks üldsegi imestunud kui see “uue firma omanik” Helen Vaiksaar, kes sai 2. oktoobril ka 32 aastaseks võiks olla mõne Langersen OÜ töötaja voodisoojendaja. Kuid otsustage ise kui lihtne on vaid 17. juunil 2008 asutatud firmal põhjustada vaevalt 4 kuuga senini aastaid tegutsenud internetipoe kaaperdamine ja ülevõtmine.

Keda selle mänguga petetakse? Vastus on Sind, maksumaksja, sest sa ostad odavat mööblit kvaliteetmööbli hinnaga ja lisaks jääb riigil saamata üle 744 000 krooni maksuraha. Kui küsida selle interneti mööbliäri allakäigu põhjust siis mina arvan, et see on seotud kinnisvaraturu, intressitõusu ja pankade poolse laenukraanide kinnikeeramisega. Osaliselt ka Reformierakonna poolt senise 9 % majanduskasvu olematuks tegemise ja inflatsiooni kolmekordseks kergitamise (11 %) eest.

Loe lisaks selle teema jätku 24. oktoobrist

Pankrotis living.ee maksuvõlg 931 647 krooni

4 thoughts on “Living.ee pankrotistub kavala skeemiga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga