Kuusnurk naise ehtena: Ene Veiksaare näitel

Olen oma blogis jätnud hooletusse kuusnurkade kollektsiooni pildid. Kanname selle eest siis hoolt ja lisame järjekordse pildi, kuidas kuusnurk on igapäevases elus kasutusel ja varjatud tähendusega moondunud ehteks TV3 uudisteankru riietel. Ene Veiksaar 21. november 2005 Seitsmestes uudistes.

TV3 Seitsmesed uudised 21. november 2005
TV3 Seitsmesed uudised 21. november 2005

Loodetavasti jääb mulle kunagi edaspidi näppu ka see Signe Kivi Terevisioonis käimise kaader, kus tal oli kollane kuusnurk rinnas. See kuusnurk, mis pidi olema disainiaasta logo. Aga sellest, kuidas kuusnurk muuta disaini logoks loodetavasti edaspidi. Lisaks veel niipalju, et kahjuks läks pankrotti Lõhmuse omanduses olnud Pimp TV, mille logo oli ka kuusnurk. Sellest ka edaspidi.

[polldaddy poll=1045702]

4 thoughts on “Kuusnurk naise ehtena: Ene Veiksaare näitel

 • 27. oktoober 2008 at 09:39
  Permalink

  kuusnurk, on lisaks kõigele muule, ka (mesilas)kärje kujund. mesilaspere on aga teada tuntud töökuse, kooselu ning kokkuhoidmise sümbol.

  seda siis disainiaasta sümboli kohta.

  Reply
 • 27. oktoober 2008 at 09:57
  Permalink

  See selgitus kõlab ilusana, kuid kahjuks minule meenusid Signe Kivi nähes need Adolfi aegse Berliini ajalookaadrid, kus ka kollase tähega inimesed tänaval kõndisid. Neile vaadati millegi pärast toona viltu. Selle tõttu tundub mulle, et tänapäeval lihtsalt ühendati (disainiaasta logo) kujundi tipud omavahel sirgjoonega ja “täht” kaeti kinni suurema kollase värvi pinna alla. Sinna keskele aga plätserdati D täht. Kitš, tehtud!

  Reply
 • 27. oktoober 2008 at 13:04
  Permalink

  Kolmnurk! Vabamüürlane!
  Kes ruutu rinnas kannab?
  Viisnurk.. ei tea, kas kommunist?
  Kuusnurk,, ahaa, juut?
  Seitsenurk, illuminaat!
  Kaheksanurk – Koidutäht – ahaa lutsiferiaan!

  Kõik need kujundid on saanud oma esmased sümboolsed tähendused veel Sumeri-Babüloni astroloogiast ja Egiptuse sakraalgeomeetriast.
  Näiteks viisnurk on olnud Veenuse sümbol, hiljem tähistati sellega Neitsi Maarjat. Kreeklaste maailmapildis sümboliseeris see terviklikkust.

  Reply
 • 29. oktoober 2008 at 12:30
  Permalink

  virgo.. sa näed asja liiga kastis olles..

  svastika on siiski hindude märk. see et mõni haige inimene sellest surma märgi tegi – see on tema probleem.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga