Kõik “edukad” firmad on võlglased?

Olen varem kirjutanud living.ee mööblipoest, kuidas algne firma Langersen on ligi miljoni riigile võlgu ja tõenäoliselt omavahel tuttavad inimesed tegid uue firma, kuhu kanditi siis interneti pood. Eile sain lugeda Aasmäe võlgadest. Nüüd ka Heti Tulvest.

Living.ee puhul huvitab mind ainult üks küsimus: millise firma poolt väljastatakse arveid. Kui selleks on nüüd living.ee OÜ siis üritab Ove Siiro oma “miljoniäri” põhja kõrbemist vältides alustada puhtalt lehelt. Kuigi selle äri käivitajana pole ta enam selles nimetatud firmas, võib tema nime endiselt leida domeeni living.ee kontaktide hulgast.

Igatahes on riskantne osta living.ee poest mööblit kui pole teada, millal läheb pankroti väljakuulutamiseks.

Üsna kehv olukord on raamatute kirjastamisega tegelevates firmades. Hardo Aasmäe juhitud Entsüklopeediakirjastus on viivitanud inimeste töötasu väljamaksetega.

Ettevõtte juht Hardo Aasmäe vastas küsimusele, kas töötajatele on palk välja maksmata. „Oleme maksmist pisut ajatanud, aga me ei jäta kunagi midagi maksmata.”

Aasmäe sõnul hilines kirjastus töötasude ülekandega paar nädalat. Ometi ei ole töötajad praegusekski kogu palka kätte saanud.

Samal ajal on ettevõttel ka maksuvõlg, mis vaatamata maksuameti koostatud võla ajatamise graafikule endiselt kasvab. Kui 2. septembri seisuga võlgnes kirjastus riigile 841 540 krooni, siis 23. oktoobriks oli summa kasvanud 913 436 kroonini.

Agnes Ojala http://www.epl.ee/artikkel/446304

Sugugi hästi ei lähe ka TEA kirjastusel, mille entsüklopeedia isegi Hannes Võrno reklaamile vaatamata on pehmelt öeldes kahtlane. Siin käsitlus selle ettemaksu küsimise seaduslikkuse teemal:

Seesama TEA Kirjastus korraldas ettetellimist oma entsüklopeediasarjale. Hinnaks 10 000, 11 000, 12 000 ja tutvumishind 13 500 krooni. See on tarbijale üsna suur ettemaks, kuid kaup saadakse kätte lõplikult alles aastal 2013. Lähiaegadel saab kätte vaid 5% kaubast. Tekib küsimus, kas tegemist on täishinnaga? Kui nii, siis kogu kauba maksumus on kuueks aastaks sisse kasseeritud vastuolus tarbijakaitse põhimõtetega. Kui aga see on pool hinnast, millal peab siis tarbija ära maksma ülejäänud osa? Kui aga ettevõte annab kauba ära poole hinnaga, siis on tarbija ette maksnud kogu kauba väärtuse. Segasemaks teeb asja veel teade, et raamatusarja lõpphind on 20 000 krooni.

Kairit Heidma http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=301551

Isegi Heti Tulve rikaste ja ilusate sotsialiseerimise üritus läheb kehvalt.

Kuigi kasumist pole juttu, väidab endine modell ja teletäht Heti Tulve, et kahe aasta eest sõbranna Maret Soomiga kahasse loodud agentuur on igati edukas.

“Väga aktiivselt tegutseb, igapäevane töö käib ja asjad toimivad,” on Tulve ülioptimistlik.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=301926

pilt SLÕ veebist
pilt SLÕ veebist

One thought on “Kõik “edukad” firmad on võlglased?

  • 28. oktoober 2008 at 16:47
    Permalink

    et siis pankrotist saab järgmise aasta lemmiksõna?

    hea, et ma enam üksi pole:)

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga