Kerimise nauding ja Elu24 pealkirja 80 punkti

Ma kirjutasin ühe blogi kommentaaris, et kui lehte täidetakse suurte pealkirjade ja piltidega, siis on see minu jaoks märk kasina sisu varjamisest. Täna fikseerisin elu24 lehel pealkirja, mille suurus oli 80 punkti, tavaline tekst on 12 punkti. Suuruse vahe 6,6 korda!

Minul peaks olema üsna levinud ekraanisuurus ehk siis 1024 pikslit lai ja 768 kõrge. Usun, et vähemalt pooled kasutajad on samasuure või isegi väiksema ekraani kasutajad. Sellisel juhul on mul ekraani pindala 1024*768=786432 pikslit. Kui võtta nüüd järgnev reklaam 573×470=269310 pikslit. Seega on pilt ja pealkiri 34 protsenti ehk kolmandik ekraanist. Seejuures veel parem pind! Äärtesse eriti palju muuks ruumi ei jäägi.

ekraanipilt elu24.ee Anu Saagimi "portaal"
ekraanipilt elu24.ee Anu Saagimi

Ka mina leian, et kehva silmanägemisega inimesed peavad saama ühevõrra hästi infot lugeda kuid enamasti lahendatakse seda küsimust nende arvutis (suurendatud tähesuurus jne), mitte ei käsitleta kõiki külastajaid kehva nägemisvõimega inimestena. Aga äkki ongi nii, et elu24 on mõeldud pensionäridele, kellel pole ka prillide ostmiseks raha ja üritavad siis internetis midagi lugeda? Kuid selle argumendi vastu räägib asjaolu, et ülejäänud tekst artiklis on tavalise ehk siis 12 punktise suurusega.

Vanasti oli internetis reegel, et PEETI HALVAKS TOONIKS KA SUURTE TÄHTEDEGA KIRJUTAMIST. Seda nimetati ka karjumiseks. Kui nüüd vaadata pealkirja, mis on tavalisest tekstist 7 korda suurem siis see on asjatu lugeja tähelepanu raiskamine.

Üks hüpotees suurele pealkirjale on selline, et toimetuse inimestel on mingi hiirega kerimise vajadus ja selle pärast teevad võimalikult suured pealkirjad, et ka teised saaksid rulliku kasutamisest rahuldust. Tõenäoliselt on kuulid ja rullid ning nendest rahulduse saamine naistoimetajate privileeg selles Elu24.ee portaalikeses

Peatoimetaja Anu Saagim

Reporter Mariann Joonas

Reporter Inna-Katrin Hein

Reporter Annika Erg

Reporter Teelemari Loonet

Reklaami projektijuht Airi Järvelaid

Lõppu veel pilt sellest pealkirja koodist, kus on näha kirja suurus 80 punkti/pikslit.

0808916_elu24_pealkiri_terve_ekraan1

[polldaddy poll=1120792]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga