SMS-äri pettused, EMT topelt maksustamine

Esiteks hoiatus SMS-oksjonitel osalemise eest. Teie võidu võimalused on väiksemad kui tavalisel loteriil, sest reeglid ehk oma kasumi määrab korraldaja. Teiseks on levimas skeemid, kus telefoni numbri sisestamise järel hakatakse helinate ja mängudega raha välja pumpama. Viimaseks näiteks on Euroopa IQ test, kus internetis tehtud testi tulemus saadetakse justkui telefonile. Tegelikult kaasneb sellega aga mängude saamiseks 27 kroonise nädalatasuga liitumine, kuus seega 108 krooni. Teemast lugege lähemalt Krissu ehk Urban Turbani blogis või siis Aarne blogist. Tuleb nõustuda ühe kommenteerijaga, et enam ei julge isegi helinat tellida, sest kunagi ei tea ette, mille oled veel sellega koos kaasa saanud ja kui palju see kõik maksab.

Mis on selliste SMS äride pettuste tulemus?
Mobiilifirmade operaatorid on ainsad, kes rikastuvad kõigil juhtudel. Nemad saavad raha nii ausate kui petturite pealt, nii tegelike ostude kui väljapetmiste eest. Kliendid on alati nõrgemas positsioonis, sest teenuse pakkujal on lepingud operaatorfirmaga ja nende kahe ühise kasumi teenimise huvi võib neid piisavalt ühendada, et nad nimetaksid klienti selleks rumalaks, kes oligi nõus neid tobedaid ülikalleid helinaid või mänge tellima. Samuti on selliste teenuste telereklaamides selgitav osa sedavõrd väikses kirjas, et nende läbi lugemiseks tuleks reklaamklipp salvestada ja seejärel aegluubis vaadata või isegi pausi peale panna.

Kliendid tõenäoliselt elavad üle esimese petta saamise, kuid edaspidi ei kasutagi mingeid sms teenuseid. Olen varem kirjeldanud ettevõtjatele suunatud Fortumo teenuseid, kus lõpphinnast saab tegelik teenuse pakkuja maksimaalselt 45 protsenti, eriti suure investeeringu korral siiski 55 protsenti. Seega pole lootust ka ausate äride märkimisväärseks levikuks, sest tagasi teenimise marginaal on väga väike ja turu on ära solkinud petised (loe: ostjad ära hirmutanud).

Mida teevad operaatorid?
Neil on praegu hea aeg, sest kasum tuleb nii petta saavatest klientidest kui ka neid teenust tarbima petvatelt firmadelt. Siiski on märke, et näiteks EMT vajab kasutamise teenimiseks ka oma lepinguliste klientide petmist. Näiteks mina EMT kliendina sain eile teada, et maksan iga SMSi saatmise eest topelt hinna. Olin saatnud 3 sõnumit EMT võrku, kuid saldol kajastusid need kahe eraldi reana. Ka lõppsumma tuli välja ainult ridade “Lühisõnumi saatmine Eestis” ja “Lühisõnumi saatmine EMT võrku” liitmisel.

EMT maksustab SMS-i saatmist topelt!
EMT maksustab SMS-i saatmist topelt!

3 thoughts on “SMS-äri pettused, EMT topelt maksustamine

 • 19. november 2008 at 12:18
  Permalink

  Antud topeltmaksustamise osas soovitan teha kindlasti järelpärimise EMT’sse – nende avalike suhete eest vastutav Kaja Pino on väga sheff ja üldiselt sirgjoonelisi vastuseid andev isik. igatahes kui toimub duubelhinnastus, oleks see info väääääääga huvitav ning ma sügavalt kahtlen, kas tarbijakaitse antud tegevust õigustada laseks :))

  Reply
 • 19. november 2008 at 13:19
  Permalink

  ma esialgu fikseerisin seisu aga samme hakkan astuma pärast arve laekumist. See interneti iseteeninduse hind on tohutult petlik. Näiteks eelmise kuu kohta arvasin poole suurema arve saabumist internetis näidatud hinna põhjal aga paberarvel olid mingid soodustused ja mahavõtmised.

  Reply
 • 24. mai 2009 at 22:59
  Permalink

  smsi pikkus on 160 tähemärki, kui sms zisaldab “õ” tähte, siis 70 tähemärki. kui saadad smsi emt numbrile, on see arvereal eraldi, kui teiste operaatorite klientidele või välismaale, siis eraldi arvereana.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga