Aktsiisi Ansip alandas majanduskasvu ligi 4 protsenti

5. aprillil 2007 asus ametisse Andrus Ansipi (Reformierakond) valitsus, rahandusministriks Ivari Padar (sotsiaaldemokraat) ja majandusministriks Juhan Parts (Isamaa). Sisuliselt vana kolmikliit! Umbes 20 kuud hiljem on majanduslangus 3,5 protsenti! Elagu, elagu valitsus, mis viib meid põhja Euroopasse! Selliseks, kus kõik kõik vähegi ilusamad naised unistavad taaskord prostituudi ametist (mitte Soomes nagu 1990ndate alguses vaid olla mõne lääne ärimehe sekretär, giid või tõlk) ja mõtlemisvõimega mehed lähevad välismaal kasvõi labidameheks.

Selle kõige varjutab juba mitmeid päevi kestev Tallinna linna ametnike vahistamine. Laupäeval ja pühapäeval pidid ka raadiosaated pikalt arutama Raide ja Parbuse juhtumit. Kuni pole esitatud muid teooriaid, siis jään oma kahtluse juurde, et Erki Nool (Isamaa) oli oma firma Incipe kaudu neile altkäemaksu andes pigem kuriteole õhutav poliitilise skandaali provokaator kui juhuslikult asjadesse segatud. Tema varasem valimine Aasta Rumalaimaks sportlaseks tähendab ka suhteliselt kerget manipuleeritavust Wismari kontori poolt.

Ütlesin juba kevadel ühele sõbrale, et mida sitemalt hakkab valitsuse käsi käima, seda valusam hakkab Keskerakonnal. Keegi tuleb ju hädades süüdlaseks teha ja Reformierakond a la Ansip ei sobi selleks (postimehe  ja Kanala 2 korporatsiooni huvid). Laari punt on ennast hoolikalt kompraga kindlustanud ja pärast Res Publicaga liitumist (esinesid hülgamise reaktsioonid) suudetakse ometigi varasemast rohkem meedias pildile pääseda. Sotsid ei sobi aga oma tagasihoidliku rolli pärast valitsuses. Kõne alla tuleks ka Rahvaliit aga neil on Villu nagu veskikivi kaelas ja tema pundi kadumisest poleks mingit märgatavat kadu poliitmaastikule. Tema erakond on suutnud olla nii täiesti parempoolses (Juhan Partsi) kui tsentristlikus (Ansipi) valitsuses. Seejuures ei suutnud nad omandada immuunsust reformitripperi suhtes ja kannatavad nüüd tüsistuste all (näiteks lintide mängimine kohtuhoone koridorides ja isegi tänaval = avalik mõnitus).

http://www.postimees.ee/?id=56375
http://www.postimees.ee/?id=56375

Kui nüüd mõni sileda ajuga valitsuse pooldaja väidab, et majandus langeb kõikjal, siis see pole päris tõde. Langeb kõikjal, kus on enamuses USA kannupoisid või oldi tihedates majanduslikes sidemetes USAga. Näiteks Soomet juhib Euroopa parima rahandusministriga (Jyrki Katajane) valitsus,  kus peaministri koht on Keskerakonnal (Keskusta) ja eelarve kärpimise asemel tegeletakse ülelaekumiste jaotamisega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.