Iraagis solvati kingaga Georg Bushi

0808892_vaike_king_bushile1 kuu ja 7 päeva on jäänud selle päevani kui USA president Georg Walker Bush peab astuma oma ametist tagasi. Ta püstitas madalaima reitingu rekordi – vaid 21 protsenti toetust. Iraaki visiidile saabudes visati teda kingaga. See on islamis ülim mõnitus. Mäletate Saddam Husseini kuju tagumist kingadega? Pole midagi hullemat kui sinu poole jalanõu viskamine. Meie kultuuris oleks see võrreldav solvatava riiete peale sülitamise või urineerimisega. Bush muidugi teatas kiiresti, et tema jaoks polnud see probleem. Aga kuidas ta olekski saanud näidata, et see kahe kinga viskamine haavas tema au?

Kuigi USA president, kes alustas Agfanistani ja Iraagi sõjad, viis nafta maailmaturu hinna 150 dollarini ja USA majanduse tõenäoliselt suuremasse kriisi kui 1929. a. Suur Depressioon lootis selle viimase visiidiga panna positiivse punkti oma 19. märtsil 2003 alustatud invasioonile, kus praeguseks on hukkunud üle 4000 ameeriklase (+ liitlaste kaotused) ja hinnasilt on 100 miljardit dollarit (autotööstuse päästmiseks kulub vaid 15 miljardit) peab siiski leppima oma kohaga ajaloo halvimate presidentide riiulis. Ma kuulsin BBC-st saate tutvusest sõnu “worst president”

14. detsember 2008 Baghdad. USA ametist lahkuva Georg Bush kingaga viskamine. Pilt cnn
14. detsember 2008 Baghdad. USA ametist lahkuva Georg Bush kingaga viskamine. Pilt cnn

Ja selline mees munes maarjamaale oma käopoja Toomase, kes viimases Youtube esinemises räägib majanduskriisist aga veel veebruaris 2008 teatas, et Eestil läheb hästi! Vaid 8 kuud hiljem on Eesti sügavas majanduskriisis! Pole vist erilist oskust asjade prognoosimiseks?

Meil on hästi läinud.
veebruar 2008 Toomas Henrik Ilves: Meil on hästi läinud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga