Ahenevad võimalused Soome lahkumiseks

Tänu kolmikliidu pingutustele või pigem ebapädevusele on Eesti majandus kasvamise asemel hoopis kaks kvartalit järjest kahanenud ja see trend jätkub ka 2009. Emigreerumise soovi aga pärsitakse. Tallinn-Helsingi liinilt on kadunud laevafirma ja nüüd ka helikopterid. Tundub, et tahetakse inimesi siin languse orus kinni hoida.

14. oktoobril lõpetas päevapealt Tallinn-Helsingi liinil kurseerimise SuperSeaCat firma.

19. detsembril kell 20:30 väljub Copterline´i viimane lend Tallinnast. Ka see lõpetamise otsus oli ootamatu, sest broneeringuid oli tehtud ka hilisematele kuupäevadele ja nende tühistamiseks võtab nüüd firma klientidega eraldi ühendust.

Regulaarseid helikopterilende ei toimunud Tallinna ja Helsingi vahel alates 2005. aasta sügisest kuni möödunud suveni. Selle põhjuseks oli klientide kadumine seoses 2005. aasta augustis toimunud õnnetusega, kui Copterline’i Sikorsky-helikopter kukkus merre ja kõik pardal olnud 14 inimest hukkusid.

Pärast seda toimusid ettevõtte omanike ja juhtkonna seas suured muutused. Suuromanikeks tulid Ilkka Herlin ja pensionikindlustusfirma Ilmarinen. Uus Copterline asus püüdma varasemalt saavutatud tippmarki — 70 000 reisijat aastas, kuid ainult unistuseks see jäigi.

http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=20669176

Kahjuks jäi minul endal see reisimise viis järgi proovimata aga kuuldavasti pidavat see olema üks kiiremaid viise. Ennekõike lühikese ooteaja (lennujaamas on pikem ooteaeg) ja laevadest suurema kiiruse pärast.

Huvitaval kombel on soome leheküljel copterline.fi endiselt avalehel reiside broneerimine.

One thought on “Ahenevad võimalused Soome lahkumiseks

  • 19. detsember 2008 at 11:59
    Permalink

    Seljakotireis pidi töötumasendusest päästma (Äripäevas vist oli midagi sellist). Muidugi kui sel viisil Soome matkata, siis on seal juba pea samasugune languskolin nagu siin.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.