President Ilvese uusaasta kõne eelvideo

Vähem kui 12 tundi on jäänud käesolevat aasta lõpuni. Lennart Meri alustas kunagi traditsiooni, et 23.50 ajal kui kõik on juba purjus ja üleriided seljas välja tormamas, tuleb president telerisse aastavahetuse kõnet pidama. Näiteks Soome president kõneleb alati 1. jaanuari keskpäeval. Homme kell 12 on selleks lausa 30 minutit, sest soome keele järel tuleb tal sama kõne ka rootsi keeles ette kanda.

Eesti Riigikogu esimees Ene Ergma tervitus on eetris 1. jaanuari õhtul kell 20.55 ajal, kuid seekord säästuajale kohaselt poole lühemaks kärbitud ajaga. Eelmistel aastatel on see olnud vähemalt 10 kui mitte isegi 15 minutit.

Millest räägib president T.H. Ilves sellel aastal?

Öeldakse, et parem üks kord ise näha kui kümme korda teiste käest kuulda. Järgnev ongi üks aastalõpu kõne võimalikke variante. Ma ei väida, et just selline video saab olema ka täna õhtul kõigi telejaamade eetris aga seal käsitletavad teemad on kindlasti käesolevast aastast aktuaalsed: Eesti otsib oma kohta keeruliseks muutuvas maailmas ja meedias promeneerib presidendi abikaasa Evelin Ilves, kelle elu eesmärk on olla sale ja rulluisutada. Samuti ei maksa unustada, et maksumaksjad tasuvad Erma park aka Ärma talu ülalpidamise kulud koos selle toimimiseks vajaliku personaliga.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=4fDNq9ZkUEY]

Huvitav, et ETV nimetab seda “President Toomas Hendrik Ilvese aastalõpu tervitus.” See kõlab kui ära küpsenud kanaprae (hüvastijätu)tervitus. Sisuliselt mingi lõppenud asja tervitamine? Ometigi tähendab tervitus ju uue ja algava asja pidulikku vastuvõttu. Miks on siis aastalõpu tervitus tervelt 10 minutit vana aasta viimastest minutitest?

[polldaddy poll=1234708]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga