Venekeelne AK sai uue tibiliku diktori

Eile (7. veebruar 2009) nägin siis esimest korda venekeelseid uudiseid lugemas ühte lapseohtu süsimustade juustega ja lühikest kasvu neiut. Varem olin teda näinud ETV reporterina. Tõenäoliselt on venekeelsete ajakirjanike koondamine sundinud juba reporterist alustajad diktoriteks. Kui ma õieti mäletan, siis aastaid ekraanil olnud Margarita Tšernogorova (võin nimega eksida) läks möödunud aasta lõpus üle Kalev Sporti venekeelset portaali tegema. Mis sellest vene Kalevist välja tuli, teame vist kõik, sest see oli üks esimesi suletud projekte.

Kuid seda täitsa kena brünetti, kelle juures mind häirib ainult süsimust juuksevärv ja umbes veel 3 asja, mida siin loetlema ei hakka, oli eile vahelduseks täitsa huvitav vaadata. Esimest korda nägin teda Harjumäe maitsetuse monumendi avamisel, kus ta seisis mikrofoniga nii üksikuna, teistest inimestest 2-3 meetrit eemal, et mul oli lausa kahju. Tookord aga luges loole teksti peale Mart Linnart või keegi teine eestikeelne meesterahvas ja ma järeldasin, et ta töötas eesti toimetuses.

20. september 2008. Foto Virgo Kruve
20. september 2008. Foto Virgo Kruve

Eilsetes uudistes aga tuli tema kõnemaneer mõneti sarnane ette.

Uljana Guseva, ETV diktor 7. veebruar 2009
Uljana Guseva, ETV diktor 7. veebruar 2009

Ma pole veel täpselt aru saanud, kas tema rõhud ja tonaalsus sarnanes juba eelpool nimetatud Margarita Tšernogorova või hoopiski selle diktoriga, kes oli reedel eetris:

0808816_vene_ak_reporter_jelena_poverina

Mul ei ole midagi väga noorte ja ilusate diktorite vastu aga uudiste lugeja peaks olema natuke vähem apetiitne kui näiteks horoskoopi või ilmateadet lugev tibin. Muidu tekkib selline tüüpiline mehelik olukord, et jäädki vaatama ja kõik läheb kõrvust mööda, mis nende pseudoteemade puhul poleks väga oluline kaotus aga diktori puhul ei tohiks juhtuda.

Igatahes peaks Uljana oma riietuse heledama valima, sest muidu tuleb selline musta masenduse meeleolu peale. Niigi läheb majandus allamäge. Mäletate veel eelmise ´98 kriisi aegset ütlust, et TALSE vajab tõusmiseks Tiina Joosut?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga