Miks linnugripp, SARS ja H5N1 ei tapnud tuhandeid?

Leidsin Wild´i blogist väga hea arvamuse

Inimesi tulebki hirmutada, sest muidu nad kahtleksid poliitikute karmides otsustes nende privaatsust rikkuda (pealt kuulata, jälgida, jälitada, Guantanamo laager luua jne)!
Näiteks USA näitel olid selleks 2001. sügisel kaksiktornide järgne terror, siis 2002 olid antraksiga (siberi katk) kirjad, järgmisel aastal tuli SARS (Severe Accute Resperatory Diseas), millega hirmutati veel ka 2004, et nüüd ta muutubki globaalseks. Siis 2005 oli vist SARSi oht väiksem ja 2006 tuli see H5N1, mis pidi kohe miljoneid tapma ja igal poole Euroopas (Austria, Poola, Rootsi) leitigi surnud luiki ja hirm jõudis ka Eestisse. Osteti miljonite eest Tamiflu vaktsiini ja Pärnus keelati pargis partide toitmine ära. 2007 ja 2008 olid samad hoiatused, et ikkagi mingi linnuhaigus kohe tuleb aga need ei kasvanud meedias massiliseks paanitsemiseks. Nüüd talvel siis kahtlustati Hiiumaa metsvintidel mingit kurja tõbe aga õnneks linnugripist ei räägitud. See oleks hoiatajad lõplikult blameerinud.
Minu mälu järgi oli igal sügisel alates 2001 mingi inimeste hirmu all hoidmise ja terrori (sõna terrore – hirmutamine) aktiivsem periood. Selle tulemusel on lendamine tehtud väga ebamugavaks, igat inimest käsitletakse jälgimist vajavana ning telefoni ja interneti logisid hoitakse vähemalt 6 kuud. Kõik mobiili omanikud osalevad enda pealkuulamise süsteemi ülalpidamisel. Ainult naha alla pandud kiip on veel täielikust kontrollist puudu, sest telefoni saab inimene maha jätta ja liikuda märksa raskemini jälgitavana.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga