Poliitikute kannupoisid KAPO ja Vikerraadio tegutsevad!

Suur poliitiline lahing on Toompea all käimas. KAPO käis möödunud aastal Linnavalitsust puistamas ja seekord Peterburi teel Vilmsi sihtasutuses. Vikerraadio nimetas päeva plussiks kogunisti Elmar Sepa vahistamise.

Fotograaf luurab skandaali järgi. 18. juuni 2008 Schnelli pargis, Toompea all. Foto Virgo Kruve
Fotograaf luurab skandaali järgi. 18. juuni 2008 Schnelli pargis, Toompea all. Foto Virgo Kruve

Seejuures ei ole teada asjaolud! Aga lihtsalt see, et Keskerakonna poliitiku vahistamine andis neile võimaluse lugeda ülesse kõik kahtlustused alates korterite ärist (ei leitud süütegu), Parbuse juhtumist (uurimine alles käimas) kuni kuulujuttudeni Elmar Sepa poolt altkäemaksu võtmisest. Ma pole riiklikult finantseeritud raadiost kuulnud tükil ajal sedavõrd tülgastavat arvamust kui nüüd Kaja Kärner ja Tarmo Maiberg suutsid seda avaldada.

Tsiteerin 26. veebruari kell 15.15 ajal eetris olnud Vihkamisraadio saatejuhtide teksti (kuulatav mp3 formaadis):

Kaja Kärner: Päeva plussi saab meie käest Kaitsepolitsei kes… on otsinud täna seoses kahtlustusega läbi venekeelse ajalehe Vesti Dnja toimetuse, samuti sihtasutuse Jüri Vilmsi sihtkapital ruumid ja samuti linnavolikogu liikme Elmar Sepa kodu, seoses, ee… pistise skandaaliga mis on umbes 2 kuud tagasi, eelmise aasta lõpus ee… puhkenud linna ametniku Ivo Parbuse ümber. Elmar Seppa on varem mn… kahtlustatud ja süüdistatud mitmetes Tallinna kesklinna korterite tegingutes, tema nime on seostatud korruptsiooniga, sest väidetavalt on ta sahkerdanud linnale kuuluvaid kortereid erafirmadele aga nüüd on siis ta valgusvihku sattunud seoses süüdistustega mis on esitatud ivo pargusele.

Tarmo Maiberg: Tuletame siis meelde, mille raames Ivo Parbus on kinni võetud, ta on endiselt vahi all ja see saaga sai alguse eelmise aasta lõpus, nagu sa ütlesid, et varem on Kaitsepolitsei sama kriminaalasja raames kinni pidanud ka Merko juhatuse liikme Tõnu Kortsu, kes väidetavalt andis siis Tallinna abilinnapea nõunikule Ivo Parbusele pistisena 25 tuhande kroonise Estraveli kinkekaardi ning Parbust ennas kahtlustatakse kolmelt inimeselt ja ühelt firmalt pistise võtmises kümne detailplaneeringu tõrgeteta asjaajamise korraldamise eest. Ja sama uurimise raames kuulutas Kaitsepolitsei mullu ka kahtlustatavaks Kristiine Linnaosa vanema asetäitja Aleksander Raide ning ärimees Toivo Susi.

Kaja Kärner: Natuke kummaline on see, em…, see ajavahemik Ivo Parbuse vahi alla võtmise ja nüüd uute läbiotsimiste vahel on veninud 2 kuu pikkuseks aga noh tuleb anda inimestele ehk siis kaitsepolitseile aega tööd teha. Väga palju kommentaare ei ole sellele täna lahvatanud loole õnnestunud saada ka kolleegidel ajalehtede toimetustes. Ühe kommentaari on Eesti Päevalehe veergudel või onlainis andnud siis Tallinna Linnavolikogu liige Liisa Pakosta, kes ütleb, et temale tundub loogilisena see, et Tallinna linnavalitsuses lahvatanud skandaalis võib olla rohkem inimesi keda kahtlustatakse ja kellele süüdistus esitatakse. Ja nii nagu linnavolinik Liisa Pakosta, nii loodame ka meie, et Kaitsepolitse teeb oma tööd korralikult ja kontrollib kõiki kahtlusi.

Meil on päeva jooksul olnud side ka riigiprokuratuuriga ja Vikerraadio Uudis+ on pandud ootelehele. Esimesel võimaluse kui prokuratuur peab võimalikusk anda vähimatki selgitust, kommentaari siis, siis kuuleb seda ka Uudis+ kuulaja.

Tsitaadi lõpp.

Pange tähele, et positiivseks nimetati inimese kahtlustatavaks kuulutamine. Seejuures loeti tema kõik varasemad seosed ja kahtlustused ülesse, et kuulajat ikkagi veenda suure-suure pahalase tabamises.

KAPO on alates oktoobrist näidanud oma suurt oskust meedia ja ajakirjanikega manipuleerida. Neid kutsutakse vahistamiste juurde, kahtlustatavaid näidatekse teles pikemalt kui kohtusaalis süüdi mõistva otsuse saanuid.

Sellise KAPO ja Vihkamisraadio ühistegevuse eesmärgiks on stigmatiseerida opositsiooni ja jätta muljet alternatiivi puudumisest praegusele Ansipi valitsusele, mis viis Eesti vähem kui aastaga majanduslangusse.

Loe lisaks: Vikerraadio kui valitsuse propagandapasun. Jaanuaris kutsus Vikerraadio valitsusse kuuluvate erakondade inimesi uudiste- ja poliitikasaadete välisel ajal stuudiosse või edastas intervjuusid nendega kolm korda sagedamini, kui andis sõna mõne valitsusvälise erakonna liikmetele. Selliseks maailmavaate propageerimiseks anti Eesti suurima kuulatavusega raadioprogrammi eetriajast 76 protsenti, kui intervjueeritaval oli valitsuserakondlik taust.

One thought on “Poliitikute kannupoisid KAPO ja Vikerraadio tegutsevad!

 • 26. veebruar 2009 at 17:07
  Permalink

  muidugi, prokuratuuris ja kapos töötavad Ken-Marti sõbrad ja see on ka esimene poliitik, kes üürgab rõõmust ja mõistab süüdi ilma kohtuotsuseta.
  jama on selles, et kui kapo teebki inimesi “süüdi” ilma igasuguse soovita seda ka kohtus kaitstavaks teha. neile on piisav poliitiline päevalehtede mõju ja just seetõttu on kapo ja prokuratuur end paremerakondade sülekoeraks mänginud.
  õigusriigis seda juhtuda ei saaks, aga kas respublika poisid ei tahtnudki mitte kõva kätt ja valjut korda!

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga