Kui tahad Bonnieri preemiat siis kirjuta minust!

Hö-hö-höö, Tarmo Vahter saigi eile Bonnieri preemia. Ma kirjutasin juba 27. märtsil 2008 ehk 11 kuud tagasi: ajakirjanik Vahter, jätka samamoodi valetamist, äkki saad ka aasta pärast Bonnieri! Näete, ta saigi! Seega soovitus Ekspressi ajakirjanikele, kes tahavad Bonnieri preemiat, siis peate kirjutama minust. Ilmtingimata aga tegema räigeid faktivigu.

Minuga seotud asjadest on Eesti Ekspress kirjutanud kaks artiklit. Ma mõtlen vähemalt suuremaid kui pool lehekülge. Või õigemini siis ikkagi terve leheküljelisi materjale.

Esimest korda tegi seda Birgit Püve 2003 suvel. Tema sai oma Bonnieri 2004. Teine oli siis Tarmo Vahter möödunud aastal ja sai eile Bonnieri ning 40 000 rootsi krooni. Summa tundub soliidne aga SEK on viimasel ajal tublisti nõrgenenud EURo vastu ja praegu vastab umbes 18822 Iisraeli uuele seeklile. Arvutuse aluseks oli Eesti panga eilne kurss ja teenustasusid ei ole arvestatud.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=klLVM-ONh_U]

Tarmo Vahter saab Bonnieri preemia http://www.youtube.com/watch?v=klLVM-ONh_U

Järgnev pilt on siis minu reageering Vahteri artiklile 27. märtsil 2008.

Reageering Tarmo Vahterile
Reageering Tarmo Vahterile

Siiani siis Ekspressis kaks pikemat lugu ja mõlemad loo autorid on saanud järgmisel aastal Bonnieri preemia. Pole paha! Seega mind ei üllataks kui ka kolmanda artikli kirjutaja, kes iganes selleks juhtub olema, saab järgmisel aastal selle preemia. Aga te peate tegema suuri vigu nagu Birgit või täitma Tarmolikult ärapanemise tellimust, sest muidu pole teil lootustki. Ja vigu peate tegema, rohkel vigu!

Tegelikult on Innol õigus, et

Tarmo Vahteri suguseid entusiastlikke ajakirjanikke on Eestis vähe, neid võib kahe käe sõrmedel üles lugeda. Samas töötab väljaannetes terve trobikond tegelasi, kelle ametinimetus on küll ajakirjanik, aga kelle töö on kuskilt saabunud teadete ümberkirjutamine või ettevuristamine.

http://innojairja.blogspot.com/2009/02/ajakirjanduse-soltumatusest.html

See eelnev polnud kindlasti mitte “katselooma kutse eksperimendiks” sest ma olen tegelikult üsna pettunud eesti ajakirjanikes.

One thought on “Kui tahad Bonnieri preemiat siis kirjuta minust!

  • 27. veebruar 2009 at 16:55
    Permalink

    Kulla mees, sinu nimel on niikuinii kyljes plekk “keskerakondlane” 😉

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga