Kust tulid Eestile 2 Torino kuldmedalit?

Olen vist vahepeal midagi üsna olulist maha maganud. Nimelt pole sport olnud kunagi jälgitava info tipus aga eilne Mikk Pahapilli seitsmevõistluse kuld oli küll pauk tundmatust kohast. Ksenija Balta tegemised olid varem silma jäänud aga Mikk oli küll “mees metsast.”

Rõõmustav, et Eestil on täiesti uus põlvkond kergejõustiku sportlasi, sest muidu polnud peale suusatamise eriti midagi jälgida. Suvistest aladest oli muidugi purjetamine ja sõudmine ja Erki Nool aga see oli suures osas kõik.

Eriti hea meel on mul tegelikult Ksenija üle. Ma arvan, et üsna paljud eesti rahvuslased võivad selle peale oma seisukohti muuta, sest meil on ainult Üks Eesti ja asjaolude paratamatusena peavad siia ära mahtuma nii eestlased kui venelased. Ajalugu on muidugi näidanud, et provokaatoreid oli Tõnismäe sündmuste ajal mõlemal poolel aga õnneks on ülesse kasvanud noor põlvkond muukeelseid eestlasi (nagu tavatseb kirjutada Max Kaur). Tänu neile võiks toimuda ka kahe kogukonna senisest tugevam suhtlus.

Video Ksenija Balta kuldmedali tseremooniast (lipp oli vale pidi, sinine peab olema vasakul) ja Mikk Pahapill teine võistluspäev.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=BwrPuLU9h1Y]

video http://www.youtube.com/watch?v=BwrPuLU9h1Y

Postimehe artiklid
Postimehe artiklid

PM: Pahapilli ja Baltat ootab 300 000-kroonine preemia

2 thoughts on “Kust tulid Eestile 2 Torino kuldmedalit?

 • 9. märts 2009 at 14:41
  Permalink

  Mismöttes valetpidi? Oleneb pigem sellest kust poolt vaadata 🙂

  Reply
 • 9. märts 2009 at 15:31
  Permalink

  Antud juhul küll võib loota, et seda pidi sattusid värvid just taustaks jäänud toetajate kaadrisse saamiseks aga tavaliselt on väga rangelt paigas poodiumi ja lippude asetuseks kasutatavad kaamerad. Kui oleks võimalik näha kõrval olnud lippe, siis võiks öelda, kas oli ka tegelikult tagurpidi.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga