Miks ETV eetris ei või olla päevitunud?

Ma ei ole veel “see põlvkond,” kes jälgiks ilmateadet aga ometigi panin taustaks mänginud telerist tähele, et ETV ilmateadustaja Peep Taimla on nüüd rohkem neegri kui valge mehe moodi.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=dgXdo4-Qc1o]

Ometigi tunduvad ülereageeringuna eetrikeeld ja Urmet Koogi ähvardused. Mind näiteks ei häiri tulevase nahavähi ohvri ekraanil nägemine. Igaüks tapab ennast ise ja seda võib teha ka nahavähki surres. Iseasi, kas selleks tuleb Hispaaniasse reisida. Ma usun, et ka Eesti laiuskraadil ja vähegi päikeselisema suvega õnnestub see ka siin ja väiksemate kuludega.

Ma arvan, et Peep Taimla poolt selle peale perearstilt abi otsimine on justkui kaitse vallandamise vastu. Alles teisipäeval tuli teade  Marite Kallasma vallandamisest alates juulist.

“Marite jätkab tööd juuni lõpuni, mil jõustub eetrinõustaja ametikoha koondamine,” ütleb ringhäälingu (ERR) avalike suhete juht Anneli Tõevere-Kaur.

Hiljuti jäi tööst ilma ka Maire Aunaste seltsis häid uudiseid edastanud Emil Rutiku, kuid palgaliste arv vähenevat veelgi.
“Jätkame senist praktikat. See tähendab loobumist valdavalt pensioniealistest töötajatest, kes moodustavad töötajaskonnast kümnendiku,” sõnab Tõevere-Kaur. Ilmselt lahkub suur osa eakatest töötajatest ringhäälingust sügiseks.

http://www.ohtuleht.ee/319451

Töötajate tavaline reaktsioon töökoha probleemide peale ongi tervislike hädade ilmnemine, kas siis alateadlikult või meelega.

Üldiselt on eetrikeeld päevituse eest siiski natuke karm karistus.

pilt SLÕ ja jutt http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=319951
pilt SLÕ ja jutt http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=319951

Aasias ja Aafrikas müüakse väga edukalt kosmeetika firmade tehtud kreeme, mis pleegitavad inimese nahka. See oli nüüd muidugi sarkastiline soovitus aga grimmiga peaks saama Taimla ka heledamaks teha.

“Kook ütles mulle, et olen liiga jumekas,” räägib Taimla. “Seejuures olin ma juba kahel õhtul sellisena ekraanil käinud ja temaga ka nelja silma all vestelnud. Siis ei poetanud Kook mulle sel teemal sõnagi. Keegi teine pole ka nii arvanud. Vastupidi – kiidetakse, kui ilusasti ma päevitunud olen. Saatejuhid käivad ju ikka päikeselistel maadel, spordireporterid näiteks. Miks siis nemad päevituse pärast keeldu ei saa?” laiutab Taimla käsi.

Tume jume olevat praeguseks muutunud tükk maad heledamaks ja juba tasapisi maha koorumas.

Urmet Kook tunnistas, et temal ja Taimlal on tõesti erinev arusaam sellest, millise välimusega sobib ekraanile tulla ja millisega mitte. “Minu seisukoht on see, et kui inimesel on silmanähtav päikesepõletus, mida grimmiga parandada ei saa, siis pole tal eetrisse asja,” leidis Kook.

ETV ilmateade ei ole uudistejuhi hinnangul huumori- ega õudussaade, vaid eristub erakanalite ilmateadetest selle poolest, et nende vastavas uudistelõigus on esikohal ilmateate sisu. “Kui aga ilmalugeja välimus muutub ilmateate vaatamisel peamiseks aruteluteemaks, ei ole lood minu meelest enam õiged,” tähendas Kook

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=319951

Tuleb siis välja, et väike ksenofoob pesitses nii ERR maja inimestes kui televaatajates.

[polldaddy poll=1451257]

3 thoughts on “Miks ETV eetris ei või olla päevitunud?

 • 13. märts 2009 at 16:20
  Permalink

  Miks Urmet Kook ei võiks teha otsuseid mis tema ametiga kaasas käivad? Miks on nii, et kui mõni tavaline inimene oma tavalisel tööpostil teeb oma tavalisi otsuseid, siis hakkab iga bloog kohe kisama?

  Reply
 • 16. märts 2009 at 15:26
  Permalink

  Marite Kallasmaad ei vallandatud, vaid tema ametikoht ETVs kaotatakse ning teenust hakatakse vajadusel hiljem aeg-ajalt sisse ostma. Koha kaotamine ja vallandamine on kaks erinevat asja. Vallandamise puhul võetakse asemele uus inimene seda tööd tegema, sest eelmine töötaja ei saanud hakkama vms. Kui koht aga kaotatakse, siis pole enam seda tööd, mida inimene tegi.

  Reply
 • Pingback: Hispaanias puhkamine viis Peep Taimla töökoha kaotamiseni « Virgo Kruve veebikodu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga