EPL-i 1. aprilli nali Eesti-Armeenia mängust 1:0 kustutati ära

Tänase päeva esimestel tundidel oli EPL-is üleval artikkel, et armeenia andis jalgpallis segadust tekitanud värava Eestile tagasi ja uut mängu alustatakse seisult 1:0 Eesti kasuks. Kirjutasin ka öösel, et keskmine jalgpallihaigla klient ei saa sellest naljast aru ja võib tõe selgudes vihastada. Nüüd märkasin, et artikkel ongi kadunud.

Aadressil http://www.epl.ee/artikkel/463993 saame nüüd vaid lugeda, et “See artikkel ei ole veel avaldamisküps.”

Tegelikult sisaldus seal info:

Armeenia andis värava tagasi

Eesti jalgpallikoondis läheb täna Tallinnas Armeenia vastu võitu võtma juba paar päeva tagasi kokku lepitud tavatuna tunduva 1:0 eelisseisuga meie meeste kasuks. Aumeestele omaselt sai õiglus jalule, on Piiroja rahul! Asjaosaliste sõnul on mängu käik ettearvamatu kuna kumbki koondis ei saanud matši eel mängumurul harjutada. Lisaks pidi Eesti koondis Armeenia-reisiks kulunud viie ööpäeva jooksul leppima kahe magamata ööga. Kuid “Eesti lihtsalt peab võitma,” arvab Raio Piiroja, sest tagasi saadud värav annab tugeva eelise! /…/

Praegu teatab EPL, et seis on nullis:

0808762-armeenia-jalgpall

Lõpetuseks tahan öelda, et selline tagantjärgi kustutamine ja tsensuur on argpükslik lugeja petmine. Paberlehte on tagangjärgi väga raske muuta või tsenseerida aga internetis on ainuke originaal teksti avaldaja serveris ja ühiskonnal pole garantiid, et aastaid hiljem ei “kao” artiklitest mõned lõigud, nimed või lausa terved tekstid. Minul oli see säilinud tänu kahele asjaolule. Esiteks kasutasin lugemiseks feed-i ja teiseks kirjutasin öösel sellele kommentaari.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga