Kannupoiste kaela koogutamine täna kell 12

Kõik Tallinnas viibijaid, kes tunnevad sümpaatiat sõdade algatajate suhtes, peaksid oma alandlikkuse märgiks vahemikus kell 12.00 kuni 12.30 olema valmis NATO hävitajate ees kummardama.

Täna teevad NATO õhuturbeharjutuse raames Ameerika Ühendriikide hävitajad F-16 Tallinnast ülelennu ajavahemikul 12 kuni 12.30, ülelennu täpne aeg sõltub ülejäänud õppuse kulgemisest.

http://www.epl.ee/artikkel/464635

Õppuste käigus toimub ülelend ja kannupoisid saavad siis demonstreerida oma lojaalsust. Nii nagu osalesime ilma ühtegi dollarit teenimata Iraagi okupatsioonis ja seisame Afganistanis heroiini tootmise suurenemise eest (Taleban võitles karmilt kõigi narkarite ja kasvatajatega, pärast selle kukutamist toimus mooni kasvatamisel plahvatuslik laienemine) saame meenutada ka neid vapraid USA lendureid, kes 1999. märtsis pommitasid Euroopas Belgradi ja teisi serblaste linnu. Seda tehti justkui Kosovo hüvanguks ja kaitseks aga tegelikult oli tulemus selline, et ameeriklased pommitasid ja hävitasid ning Euroopa pidi maksma kinni selle taastamise ja kümnendi jooksul sõdurite hoidmise piirkonnas, mille albaanlased olid serblastelt hõivanud ja nimetanud Kosovoks. Seejuures toonane USA president Bill Clinton väidab, et sõja alustamise otsus ei olnud seotud tema truudusetuse ümber puhkenud uurimisega, mis ähvardas teda impeachmendi või ametist tagandamisega.

Inimeste jaoks võib see olla üsnagi ehmatav kogemus, sest sa justkui kuuled lennuki lähenemise müra (või tead eelinfo põhjal oodata) aga sellega kaasnev müra laine on ikkagi ehmatav. Olen seda ise kogenud ja näinud möödunud aastal Pärnus vabariigi aastapäeva paraadil kui üle linna lendasid 2 hävitajat. Nende silmapiirile kadumine oli paari sekundi küsimus aga Rüütli tänaval jalutajatele jättis ta siiski märkimisväärse elamuse. Ennekõike teadmise, et hävituslennuk linna kohal on terrori (terrore – hirmu all) relv tsiviilisikute vastu.

NATO hävitajad Pärnu linna kohal 23.02.2008. Foto Virgo Kruve
NATO hävitajad Pärnu linna kohal 23.02.2008. Foto Virgo Kruve. http://www.parnu.ee/index.php?id=1774#9086

Praegu aknast välja vaadates pean kannupoisse kurvastama, sest ilmselt varjavad madalad pilved kogu vaate aga üritada võite sellegi poolest.

Vaatasin just oma kalendrist, kuhu olin märkinud päikselisi päevi, et alates 31. märtsist ehk eelmisest teisipäevast on Tallinnas olnud päikseline ilm. Täna aga laiutab sombune pilvisus. Puudub vaid 23. juuni võidupüha stiilis vihmasadu, mis jättis ka ära Kaitseliidu paraadile planeeritud õhusõidukite (helikopterite?) ülelennu ja osalemise Võidupüha paraadil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga