Blogi kaitsmine kustutamise vastu: tee varukoopiad

Internetis on piisavalt palju ebastabiilsust. Kunagi ei või teada, kas tasuta saadud blogimise või fotoalbumi teenus on ka homme kättesaadav või kustutab teenust pakkuv firma selle ilma hoiatuseta.

Blogist saab teha varukoopiaid läbi ekspordi. Isegi kui tasuta lõuna saab järsku otsa, olete säilitanud oma intellektuaalse omandi tekstide kujul ja saate seda üsna suure tõenäosusega uutel aadressidel edasi kasutada.

Seejuures pean rõhutama, et koopia eksport-import on kindlasti lihtsam wordpress-i kasutavates blogides kui blogspot.com omades.

WordPressis blogi ekspordi faili tegemiseks: menüüs Tööriistada valida eksport ja lae .xml fail alla.

Wordpress blogi eksport
wordpress blogi eksportimine arvutisse .xml failina (seda saab lihtsalt importida)

Natuke keerukam on see bloggeri lehel

0808746-blogger-ekspordi-valik1

Setting menüüst tuleb võtta Basic ja sealt alt Export blog.

0808745-blogger-ekspordi-valik1

Pärast nupu download blog peaks samuti tulema automaatne aken faili (.xml) salvestamiseks kõvakettale. Kahjuks ei ole seda ise läbi teinud ja selle tõttu ei oska impordi ühilduvust kommenteerida.

Lisan siis ühe Bill Gates´i teemalis video, kus ta ka ütleb, et kui maailmast ei ole esmalt tagavara koopiat tehtud, siis olete windowsis selle jäädavalt kaotanud, ha-ha-ha.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=sRzLVwHSZc8]

Kirjutise aiendiks oli innojairja.blogspot.com blogi ilma hoiatuseta kustutamine Google korporatsiooni poolt. Nad üritavad uue kohviku sisse seada www.minueesti.com lehele aga see võtab mõistetavalt aega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga