Pensionifondide peatamine on hea mõte

Minul ei ole sambaid. Aga ma ei teinud neid ka teadlikult, sest purgi mee või sooja tekiga mind juba ära ei ostaks (neid pakkus SEB liitujatele). Olen algusest peale umbusaldanud raha kogumist kellegi teise järelvalve alla, et aastakümnete pärast saaks sealt midagi tagasi. Pealegi ei saa kord tehtud liitumist II sambaga enam tühistada, see on nagu HIV-i saamine. Võid küll sissemakseid väga väikeseks rihtida aga koormisest see siiski ei päästa.

Reedel näitas Andrus Ansip tabelit, mille järgi on Eesti kogumispensioni fondid kaotanud 33 protsenti oma kogutud sissemaksetest. Seega on tegemist põletusfondidega, mis ei garanteeri isegi inflatsiooni võrra tootlust vaid otsesõnu vähendavad väärtusi. Mina mäletan neid ENSV aegseid kindlustlepinguid, kus sissemakseid tehti arvestusega, et vajadusel saab aasta või paari raha aga pärast rahareformi ei piisanud järgi jäänud summast isegi uute jalanõude ostmiseks.

Pealegi ei suuda ma prognoosida, mis saab 5 või kümne aasta pärast. Kuidas oleks siis võimalik ennustada pensionifondi seisu vähemalt 30 aasta pärast kui on teada faktid, et rahvastik väheneb, majandusliku rikkuse allikat pole veel avastatud (ei naftat, nokiat ega turismi) ja vähegi andekamad leiavad teostuse teistes keeleruumides. Pealegi on 17 aastat iseseisvust toonud kaasa loomuliku iibena (sünnid-surmad) vähemalt 41 000 eestlase surm, mida on umbes 11 korda rohkem kui suri Vabadussõjas ja vähemalt 2 korda rohkem kui küüditati siberisse. Sisuliselt on siis Eesti Vabariigi ajal eestlaste arv vähenenud terve Pärnu linna võrra. Midagi peab ühiskonnas väga haiget olema, et vabadus on rahvale sedavõrd hävitavalt mõjunud.

Punasega on näidatud Eesti pensionifondide tootlus, mis on ELiidus kehvim -33 protsendiga. 9.04.09 TV3
Punasega on näidatud Eesti pensionifondide tootlus, mis on ELiidus kehvim -33 protsendiga. 9.04.09 TV3

Ja seda näitav Andrus Ansip, keda ETV uudistes AK ei näidatud. Ilmselt oleks see olnud liiga valus tõde praeguse kolmikliidu soorituse kohta.

Andrus Ansip näitab pensionifondide tootlust, Eesti on punane latern ehk suurim langeja 33 protsendiga.
Andrus Ansip näitab pensionifondide tootlust, Eesti on punane latern ehk suurim langeja 33 protsendiga.

Kui ma nüüd meenutama hakkan, siis viimati pakuti mulle II sambaga liitumist veel mullu oktoobris või novembris, kus õnneks taipasin endistviisi eitavale seisukohale jääda.

Lõpetuseks tuleb selgitada veel seda, et praegu pensionifondi sissemaksete peatamine kergendab riigieelarve raskusi ja jätab inimestele rohkem palgaraha kätte. Samuti on see märk, et terrori võimu omav (politsei, maksuamet, KOTI poisid) riik võib olla lepingu partnerina äärmiselt ebausaldusväärne. Ainus põhjus miks SDE selle vastu võitleb on Eiki Nestori isiklik ego, sest tema sotsiaalministriks oleku ajal tuligi Mart Laari valitsus nendega välja. Kirjutasin kunagi ühes artiklis, et panna praegused töötajad lisaks praeguste pensionäride rahalisele ülalpidamisele ka iseendale raha korjama oli kaval mõte. Saavutada see aga ilma igasuguse diskussioonita, oli lausa geniaalne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga