Rainer Nõlvak kaotas Kesknädalat lugedes närvid

Pole midagi hirmsamat kui sinu hästi planeeritud poliitilise liikumise algatusgrupi paljastamine ja selle rahastamise skeemide avalikuks kiskumine. Nimelt tegi Rainer ühe sapise postituse Minu Eesti blogis, kus reageeris sellele.

Rainer Nõlvak esinemas Minu Eesti esimesel kogunenud jututoas. Pilt TV4 16.04.09 kordussaatest.
Rainer Nõlvak esinemas Minu Eesti esimesel kogunenud jututoas. Pilt TV4 16.04.09 kordussaatest.

Nimelt on MTÜ Minu Eesti ja kaubamärgi MINU EESTI taga Res Publicas siiani olevad inimesed Raul Sarrandi või sinna kuulunud Urmo Kübar. Samuti andis massiliseks tele-, raadio- ja printreklaamiks Res Publica poolt sisse seatud abiministri kohal Siseministeeriumis olnud ja praegu regionaalministri kabinetis istuv ning jällegi Res Publicast tulnud Siim-Valmar Kiisler. Kui 20 miljoni krooni eraldamisega Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile (KÜSK) ei suudeta käima panna rohujuure tasandilt tekkivat erakonda, siis on aasta jooksul riigieelarvest Reformierakonnale makstav ligikaudu sama suur hulk miljoneid lihtsalt maha visatud. Samuti tuleks meenutada, et Rahvarinne tehti ära väga väikeste rahadega ja ka käesoleval aastal on üks Minu Eesti taga susijatest Marju Lauristin, üks toonastest rahvaliikumise juhtidest.

Teine kanal on sihtasutus „Vaata Maailma“, mida toidavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi (IRL) haldusalast suunatav euroraha, IT- ja telekomifirmad ning pangad.

KÜSK-i juhatajaks on Agu Laius (IRL), kes on olnud alates 1991. aastast kuni viimase ajani IRL-iga tihedalt kokku kasvanud Jaan Tõnissoni Instituudi juhatuse liige; isegi tema meiliaadress KÜSK-i kodulehel olevas CV-s on Jaan Tõnissoni Instituudi oma.

Teeme ära — Minu Eesti” idee kogueelarveks oli aga KÜSK-ile esitatud taotluses näidatud 8,36 miljonit krooni. Taotluse esitas Eva Truuverk ”Minu Eesti” meeskonnast, kes tegelikult on Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL)palgal.

Sihtasutuse „Vaata Maailma“ juhataja Ain Järv, kes tänavu märtsis alustas EMT, Elioni ja Microlinkiga projekti „Ole kaasas!”. Selle käigus lubatakse 100 000 inimesele tasuta jagada arvutiõpetust, soodsaid arvuteid ja internetiühendust ning kolme aasta jooksul tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret.

Nõukoja liige on ka Birgit Tolmann, kellele tööd andvat Õnnepanka rahastab riik KÜSK-i kaudu 430 265 krooniga. Tegemist on ilmselgelt „Minu Eesti“ järjekordse pungakesega, kes aitab hajutada projekti riiklikku finantseerimist. Kahtleja võib järgi kaeda leheküljelt www.onnepank.ee , kus on üleval lubadus luua õnneretseptide vahetamise võrgustik…

Samuti on nõukojas riigikogulane Toomas Trapido (juba nimetatud Õnnepanga-nimelise riigilüpsilehma juht) ja teatrijuht Peeter Jalakas, mõlemad erakonnast Eestimaa Rohelised. Kirjas on ka reformierakondlane Hannes Astok Riigikogust.

Uue partei loomiseks vajalikust mõttetegevusest peab mulje looma parempoolne mõttekoda „Praxis“, kust on võetud ME analüüsitoimkonna juht Ain Aaviksoo, samuti tema kolleegid „Praxises“ Annika Uudelepp ja Maiu Uus.

ME maakonnakoordinaatoritest jääb silma IRL-i Res Publica tiivast Rain Veetõusme (Tallinna koordinaator), kes kuulub ka ME kommunikatsioonitoimkonda. Selles toimkonnas osalevad ka propagandaekspert Agu Uudelepp, valitsuse infonõunik Hille Hinsberg ja eurovalimistel IRL-i nimekirjas kandideeriv Karoli Hindriks.

ME partnerorganisatsioonide nimistus hakkab silma ka USA saatkond – ainus välissaatkond. Parteiloomeks välisriikides (sh Eestis) on USA seni kasutanud Avatud Eesti Fondi sarnaseid organisatsioone. Seekord on välisriik kaasatud vähemalt avalikult.

http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=12318

Kuid Loeme katkeid Rainer Nõlvaku vahutavast reageeringust:

Vot nii seltsimehed, Säärasel moel tehtaksegi ajalugu!

Tegemist on märksa rafineerituma, ilgema ja kuritahtlikuma avantüüriga kui pealtnäha paistab – asjasse on segatud kõik Eesti võimuparteid. Kahjuks ka Keskerakond. Nimelt, Minu Eestile pakub abi kommivabrik Kalev, kelle lahked inimesed lubasid mõtlejatele 5 tonni komme. Sõnas Komm, pange tähele, on esikohal K-täht!

kindel teave Minu Eesti rahastamise tegelike allikate kohta. Nimelt toimetas grupp vabatahtlikke eelmise aasta koristustalgutel Eesti Panga rahahoidlat koristades sealt kõrvale suurema osa riigi valuutareservist! See hoolega varjatud jõle kuritegu ongi riiki ja Tallinna linna tabanud eelarvekriisi tegelik põhjustaja!

1. aprillil toimunud Minu Eesti Konspiratsioonikonverentsil(mida korraldajad ise irooniliselt Inspiratsioonikonverentsiks nimetasid) viibis usaldusväärse allika väitel ka härra Vene-Karu, kelle osalemist korraldajad tagajärjetult varjata püüdsid. Eeltoodu näitab selgelt, et tegemist on Venemaa poolt kontrollitud vastupanuliikumisega, mis on Eesti riigile suureks ohuks.

Allikad väidavad, et kohtadel on juba täheldatud avaliku võimu nina alt äratehtud asju, seejuures on nimetatud teod sooritatud võimuesindajatelt luba küsimata. Seltsimehed, see lõhnab riigireetmise järele! Meile on tulnud kohtadelt signaale, et teatud kontingent on asunud kontrollimatult tegutsema juba mullu.

Kroonilise mõtlemisvajaduse rahuldamiseks, juhul kui selline peaks eestlastel kunagi tekkima, soovitame kaaluda ühekordsete mõtlemislubade väljastamise osakondade loomist kohalike omavalitsuste juurde.

Uute paljastusteni, seltsimehed! Seniks püsigem valvsad.

Rainer

http://www.minueesti.ee/blog/?p=110

Oeh, ma ei oskagi midagi selle lugemise järel arvata. Selle teksti peale võiks teha kolm järeldust: Rainer ei peaks rohkem peale võtma(jooma), tal läksid hommikused tabletid (rohud) segamini või on minul naljasoon umbes.

Kulutamisele minevate miljonite pärast loodan, et isegi kui Minu Eestist ei tule mingit ühiskondlikku liikumist ja asi piirdubki vaid ühel päeval aastas peetava suure hulga jututubadega, aitavad reklaamiks kulutatud miljonid vähemalt kohalikel ajalehtedel ja suurematel kontsernidel oma reklaamitulu säilitada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga