Kus on Keskerakonna varivalitsus?

Tropid eest! Eesti vajab vahetust! - kaksikliit oleks lahendus.
Tropid eest! Eesti vajab vahetust! - kaksikliit oleks lahendus.

Eilses Delfis ilmus politoloogi Tõnis Saartsi kirjutis, et Keskerakonna kampaania lubadus “Eesti vajab vahetust” ei ole sugugi tõsiselt võetav. Jääb üle nõustuda, sest sel ajal kui laarikud ja ansiplased koos sortsidega rapivad Eesti eelarvet järjest õhemaks, tegeleb Keskerakond mängimisega. Mäletate veel juhinaguansip.eu või Anna ministrile kinga mänge? Sellise teisejärgulise teemaga tegelemine, kui poliitikute maine naeruvääristamine seda kindlasti on, näitab võimetust pakkuda tõsiselt võetavat alternatiivi praegusele kolmikliidule.

Aga kus on Keskerakonna pingil istujatest varivalitsus? Isegi eilsele Euroopa Parlamendi valimiste teemalisele arutelule saadeti Lembit Kaljuvee kes võib küll olla pädev energeetika valdkonnas aga kes isegi ei kandideeri 7. juunil! Mida arvab energeetikast Euroopa Liidus järgmisel 5 aastal: Edgar Savisaar, Siiri Oviir, Vilja Savisaar, Jüri Ratas, Vladimir Velman, Enn Eesmaa? Loetelusse ei pannud ma inimesi, kelle võimekust valdkonnast midagi arvata pean hoopiski olematuks.

Ma vaatasin Keskerakonna lehekülge ja ei suutnud isegi leida neid 12 inimest, kes kandideerivad Euroopa Parlamendi valimistel. Nimekirjade esitamise tähtaeg on neljapäeval ja just äsja oli Kuku raadios eetris Martin Helme, kes tegi juba reklaami oma kampaaniale (kinniste nimekirjade farsiks muutumine ja protestihääled) ning suurim opositsiooni partei ei avalikusta isegi oma kandidaatide nimesid. Lehel on küll rubriik “Keskerakonna sisesed valimised võitis Edgar Savisaar” aga kas see tähendab siis, et ka esimesed 12 nime ongi pingerida?

Kuid tuleme lõpuks ka Tõnis Saartsi arvamuse juurde:

Keskerakonna plakatid kuulutavad aga, et Eesti vajab “vahetust”. Pole mõtet end lasta ära petta, keskpartei ei kibele tegelikult võimutüüri juurde.

Keskerakond pole isegi vaevunud sõnastama alternatiive või selget programmi vastukaaluks Ansipi valitsuse majanduspoliitikale. Jah, kunagi oli Savisaare-Õmbluse kriisipakett, kuid millal? Eelmisel suvel!

Kui otsustamatus kestab kaua, võib alternatiivid sõnastada keegi teine väljaspoolt praeguseid parteisid. Pinnast uute jõudude areenile tulekuks kobestavad oma tegevusetusega nii praegune võimuliit kui ka opositsioon.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=22911547

Ma olen täiesti nõus, et praegused parteid loovad soodsat pinnast protesti hääletuseks ja võimalike uute parteide areenile tulemiseks. Ühtlasi meenutan, et Minu Eesti 1. mai mõttetalgud on selleks hea võimalus: IRL-i arendusjuhil Raul Sarandil on sama nimega MTÜ, Patendiametis on taotlemisel samasugune kaubamärk ja IRL-i minister Kiisler on eraldanud kodanike kaasamiseks (lugeda: erakonna loomiseks) lausa 20 miljonit krooni, mis on umbes samas suurusjärgus kui Eesti Vabariigi toetus aasta jooksul Reformierakonnale või Keskerakonnale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.