Suur Kõrv Jüri Pihl unistab politseiriigi loomisest

Mina olen mures Eesti riigi arengute pärast. Tubli kannupoisina läksime Iraaki, osalesime umbes 100 000 iraagi tsiviilisiku mõrvamises ja Abu Ghraibi koonduslaagri jubedustes ning Falluja linna vallutamisel massihävituse relvade hulka kuuluva valge fosfori pommidega. Nüüd tahab Jüri Pihl vähendada kodanike vabadusi ja suurendada julgeoleku stuktuuride õigusi.

Eesti Põhiseaduse järgi on kõrgeima võimu kandjaks rahvas. See on juba halb, et võimu saab teostada vaid iga 4 aasta tagant parlamenti valides ja ülejäänud osa ajast on see 101 Riigikogu liikme (õnnitlused tänase lahtiste uste päeva puhul), Vabariigi Valitsuse ja võimul oleva koalitsiooni käes.

Nüüd on järjest suurenev kontrolli ihaga sortside partei esimees Jüri Pihl saatnud Riigikogule kirja, milles sooviks riikliku terrori (terrore ladina keeles tähendab hirmu all hoidmist) järgmise etapina suuremaid õigusi inimeste jälgimiseks.

Nimelt võiks Pihli hinnangul põhiseadust muuta nii, et julgeolekuasutustel oleks õigus jälgida inimeste kirjavahetust ja telefonikõnesid ka siis, kui ohus on riigi julgeolek või põhiseadusliku korra kaitse.

Põhiseaduse paragrahvi 43 kohaselt on igaühel õigus tema poolt või temale posti, telegraafi, telefoni või muul üldkasutataval teel edastatavate sõnumite saladusele. Erandeid võib kohtu loal teha kuriteo tõkestamiseks või kriminaalmenetluses tõe väljaselgitamiseks.

http://www.epl.ee/artikkel/466204

Ma ei hakka siinkohal enam väga pikalt kordama neid inimeste jälgimise meetmeid mis on juba praegu rakendatud:

1) kõik mobiilside operaatorid talletavad kõnede andmeid vähemalt 12 kuud või isegi rohkem, seejuures ka vastamata kõned ja sõnumid. pealtkuulamist võimaldava süsteemi rajamise umbes 50 miljoni eest maksid kinni ka firmade kliendid

2) Kõik eestis interneti teenust pakkuvad firmad peavad sideseaduse § 111 järgi talletama logifaile serverile tehtud päringutest.

3) Lennujaamast reisimine sarnaneb arsti läbivaatusega!

4) Politseile on ostetud erivarustust, veekahurid (aprillis 2007. laenati seda lätlastelt).

Jälgides praegu ingliskeelse meedia teemasid siis seal arutletakse selle üle, mis tappis ikkagi G8 Londoni tippkohtumise aegsetel meeleavaldustel ühe tänaval kõndinud mehe. Esialgu kahtlustati, et politseiniku poolt ootamatult selja tagant löömine ja pikali tõukamine võis põhjustada südamehäire. Nädala algul aga räägiti lahkamise tulemustest, mis viitasid surma põhjusena hoopis politsei erivahendite hulka kuuluva relvaga (käepidemega, nagu kumminui, täpset nime ei tea) löömist.

Samuti on USA president hädas Guantanamo vangilaagris toime pandud ülekuulamiste selgitamisega, mis uurimisel osutusid kasutatud vahendite tõttu hoopis keelatud piinamiseks. Kiirest kinnitati, et sõdureid või teo toime panijaid nüüd uurima ei hakata aga võidakse uurida eelmisele president Bushile juriidilise arvamuse koostajate vastu, kes leidsid taoliste waterbording ehk uputamise simuleerimisteks seadustest õigustusi.

1.mail 2004 avaldas Financial Times järgneva karikatuuri, vahetult pärast Abu Ghraibi piinamise piltide ilmsiks tulekut, kus vang oli seotud laiali kätega seina külge, peas riidest torbik ja juhtmed rippumas keha küljest.

Karikatuur 1.04.2004 Financial Times. Abu Ghraib Liberty statue
Karikatuur 1.05.2004 Financial Times. Abu Ghraib Liberty statue

Lõpetuseks tuleks meenutada, et varsti on tähtis päev.

1. mail 2009 möödub 6 aastat päevast kui president Georg Walker Bush kuulutas Iraagis lahingutegevuse lõppenuks plakati Mission Accomplished (Ülesanne täidetud) all.

Pärast seda tuli muidugi suur jama ja seletamine, sest järgnevate aastate jooksul suri 90 protsenti hukkunud sõduritest. poolteist kuud lahinguid nõudis umbes 150 sõduri elud aga sügiseks oli neid hukkunud juba 1000 ja praeguseks umbes 4200.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.