Interneti nuuskurid on aktiviseerunud

Esmalt soovin õnne tänasel päeval aasta vanemaks saava heale sõbrale. Temaga on alati hea maailma asjade ja eluolu üle arutada. Viimati tuli teemaks interneti suhtluskeskkond ja täpsemalt Orkut. Tal oli väga asjalik tähelepanek, et seal suvalise nime all olles ei pruugi sinu sõbrad sind üldse äragi tunda. Seega oleks mõtet olla vaid oma õige nimega.

See arutelu meenus mulle paar nädalat tagasi kui nägin enda vaatajate hulgas kasutajat Väike Tiiger. Klikkisin siis selle kasutaja kontol ja ei tundnud seal olevat inimest ühestki aspektist ära. Alles hiljem lugesin I&I blogist, kes oli Väikse Tiigri küsimusega viitsinud tegeleda, et tegemist oli Andmekaitseinspektsiooni töötaja Kadriga. Seega oli ta oma tööalaste tegemiste jaoks (I&I blogi menetlus) infot kogunud ka inimeste suhtlusvõrgustikust.

Minu jaoks läheb siin piir, mida ei tohiks ületada. Nimelt hakkab asi meenutama juba politseiriiki kui ametnik uurib esmalt isiku kohta interneti suhtluslehtedelt ja ehk alles selle järel riiklikest registritest. Minu meelest on juba jõutud sellise olukorrani, kus vähemalt teles kasutatakse inimese pildina just nimelt temast internetis leiduvaid pilte. Seega hägustub piir eraelu ja suhtluse jaoks avaldatud andmete ning nende tööalaseks kasutamiseks rakendamise vahel.

Ma mäletan seda väikest tormi veeklaasis kui aastal 2000. toimunud rahvaloenduse järel teatas Statistikaamet, et loomulikult ta töötleb inimeste antud andmeid nende elukoha, varanduse ja pere kohta. Sellisel andmebaasil võiks olla päris suur rahaline väärtus kui näiteks turundaja saaks teada mingile peremudelile vastavad elukohad või konkreetsemalt ostujõudu näitavad andmed.

Kindlasti kogevad taolist internetis nuhkimist ka uue töökoha otsijad ning selle pärast soovitan ka kõikvõimalikud oma andmed hoida võimalikult minimaalsed. Rääkige neid inimestele kõrva sisse, sest siis ei saa nuuskurid neid vahepealt näpata ja hiljem ära kasutada.

Ma ise olen seda printsiipi järginud ning olnud väga tagasihoidlik endast piltide ja tekstide avaldamisel. Isegi see praegune blogi räägib rohkem teiste inimeste tegemistest kui minust endast.

Kuid tulles tagasi Orkuti järgi nuuskimisse, siis kes võiks olla ·٠•♥ Mennu♥•٠· ja miks ta hiljuti minu kontot vaatas? Selle selgitamine vajaks põhjalikumat nuuskimist, sest seda inimest ma kindlasti ei tunne aga ma ei hakka selle peale aega kulutama. Mul on niigi aeg hästi sisustatud, et ei peaks seda vürtsitama teiste eludega kursis olemisega.

Kas oled valmis, et ka sinu seljatagune saab avalikuks? Tänaval liigud sa ühevõrra kaetuna nii eest kui tagant ja samuti pole soovitatav internetis isegi valitud kohtades ennast rohkem paljastada kui oleksid seda valmis avalikult tegema. Foto Virgo Kruve 17.05.2009
Kas oled valmis, et ka sinu seljatagune saab avalikuks? Tänaval liigud sa ühevõrra kaetuna nii eest kui tagant ja samuti pole soovitatav internetis isegi valitud kohtades ennast rohkem paljastada kui oleksid seda valmis avalikult tegema. Foto Virgo Kruve 17.05.2009

3 thoughts on “Interneti nuuskurid on aktiviseerunud

 • 19. mai 2009 at 15:43
  Permalink

  Lugesin sinu blogi esimest lehte ja täitsa usun, et sul on kogemusi paranoia edukast välja ravimisest.
  Ometigi kasutad endiselt selliseid stampväljendeid kui “stagneerund Burešini-usku penskarid vehkisivad sääl kesikuärakonna värves õhupallidega.” Sa pead ikka väga haiget olema saanud kui kirjutad oma blogis järgnevaid pilte:
  http://hulkur.pri.ee/wp-content/uploads/2009/05/desk11-500×292.jpg

  Reply
 • 19. mai 2009 at 21:40
  Permalink

  Võta kuis soovidd… Egayits näeb-loeb-kuuleb seda, mida näha tahab.
  Haiget ep ole saand, pigem om mul haige huumorimeel – kaasasyndind eeldused pluss kesk- ja yhiskonna tagantutsitavad mõjud…
  Mes puutub stampväljenditesse – vahel tuleb pruukida seda, millest teisedki aru saavad 😉
  Mes pilti puutub, siis siuke rahatäht anti mulle vahetusrahana yhest Maksikast. Ep hakand enam kassasse ka vantsima, et ymmer vahetada.

  A’ kui nyit aus olla, siis om vist aeg teisedki politikaanid käsile võtta. Igayhele anda vastavalt tema teenetele.
  Ega Savikaski edespäidi pääse, kui millegagi hakkama saab.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.