Miks need head blogid peavad küll kiratsema?

Öeldakse, et umbrohi ei hävine. Sama tundub toimivat ka kehvade blogidega. Sellistega, kuhu sattud korra elus ja hiljem unustad. Seevastu asjalikumad ja sõnumiga blogid peavad pausi, lähevad osaliselt parooli alla või hakkavad aadresse vahetama. Mõnedel eriti jutukatel blogijatel käiakse lausa Andmekaitse inspektsiooniga uksetaga (nimesid nimetamata). Kunagi lugesine aktiivselt Kirjatsura aga nüüd on pooled arvamused parooli all. Nüüd leidsin, et Wild on hakanud aadressi vahetama ja hülgab wordpressi. Ma osaliselt mõistan tema soovi päris oma aadressi peal wildikas.tk ehk pikemalt http://wildikas.byethost18.com blogida aga minu jaoks oligi wordpressi eeliseks just nimelt selle kogukonna pärast ehk siis kerge silma peal hoida ja kommenteerida üksteise blogisid. Pealegi on wordpressil võimalus oma .ee või .com domeen linkida päris blogiks. Näiteks ise sellist domeeni asendamist on kasutatud valimised2009.wordpress.com aadressiga, mis viib lugeja valimised2009.com lehele. Sellega muutub aadress lühemaks, kergemini meelde jäävaks ja wordpressi kasutajad peaksid saama seda ka kergelt kommenteerida. Tõsi, selline lühema domeeniga blogimine eeldab kulutusi domeeni tellimiseks ja 10 USD wordpressile, et ta seoks blogi just selle domeeni nimega aga see on väike hind üsna suure mugavuse eest.

Ma hakkasin mõtlema, et kas võin ka ise jõuda olukorrani, et sadakond ja enam lugemist isegi siis kui pikemat aega ei kirjuta ja mida ma siis teeksin. Mina oleksin selle üle väga õnnelik, sest need lugejad tulevad ennekõik otsingusõnade peale. Järelikult on kirjutatud tekstid neile märksõnade abil huvipakkuvaks muutunud. Teisalt ei peaks ma ka muretsema, et äkki mõni tuttav tunneb mind neis tekstides ära, sest kirjutan niigi oma nime all, kuna pean seda interneti allikana ainumõeldavaks. Kas te kujutate ette, et kasutaksite internetis allikana blogijat seebikivi või mõne muu hüüdnimelist? Mina näiteks ei kujuta seda ette. Kõik ajalehtede kommentaariumid on anonüümikuid pilgeni täis, milleks seda nimetut sõnavahtu siis veel edasi toota.

Minu blogi lugejad mai 2009 päevade lõikes
Minu blogi lugejad mai 2009 päevade lõikes

Minul tuleb nüüd uuendada oma rss feed´ide loendit, et olla ka edaspidi wildi tegemistega kursis ja harjutada ennast teadmisega, et loetelus on homo homini homo est asemel vaja mul valida Avaleht, mis on tema blogi feedi http://wildikas.byethost18.com/index.php?format=feed&type=rss uus pealkiri.

2 thoughts on “Miks need head blogid peavad küll kiratsema?

 • 26. mai 2009 at 00:34
  Permalink

  Ma tuuritasin netis ringi ja avastasin ka ühe uue blogi, mis ehk pakub sulle huvi. Vaata, mis arvad. http://muleioleblogi.blog.friendster.com/

  Reply
 • 27. mai 2009 at 23:52
  Permalink

  Vaeseke, millised ebamugavused ja kannatused.

  Ma muutsin selle Home/avaleht nime endiseks bloginimeks tagasi, oli jah imelik.
  Asi pole niivõrd aadressis, dot.tk võiks sama hästi endist blogi näidata, kuivõrd mulle ei meeldi piiratud võimalused ja üleüldse eelistan ma teist CMS’i.

  Aga 10 USD wordpressile pole küll vaja anda. Kui domeen on olemas, võib seda hostida kus tahes, ka tasuta, kui tegemist pole Väga Olulise Lehega, ja viisakais kohtades on ka Fantastico, mis minutiga WP installib, ilma, et peaks oma peakest vaevama hakkama.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga