Lihtsalt ilus hommik

Veel viimased ilusad suve nädalad ja lähebki sügisene trall käima. Poliitikast seekord ei räägi ja kirjutan midagi hoopis teisest valdkonnast.

Nimelt hommikust. Ma ei tea kuidas on lugejate võimalused aga minul on võimalik hommikuse päikesetõusu juurde võtta väike istumisase ja jälgida lihtsalt loodust. Kuulata veel harvaks jäänud linde (punavarblane ja tema ühetooniline ning pikkade vahedega piikse meenutav häälitsus), vaadata rohu sees toimetavaid suuremaid putukaid (mingid kiletiivalised tantsivad seal eriti aktiivselt) ja otsida hommikuste kastetilkade hulgast selliseid, mis päiksekiirte murdumisel muutuvad eredalt plinkivateks valgustäppideks, mis vahetavad ülikiiresti värve. Iga väikseim rohulible kõikumine tuules toob kaasa ka värvi muutuse. Või vaadata üksteist varitsevaid ämblikke ja mõistatada, kas üks neist on pruut või siis praad.

Selline väike tähelepanek siis reedesest hommikust. Seda kastepiisa värvimuutust loomulikult fotokale ei tabanud aga kujutlege see juurde või pange järgnev pilt kasvõi arvuti taustaks. Sisuliselt pole siin midagi erilist ja tõenäoliselt leiaksite ka paremaid pilte aga minule on see sobiv, sest jääb mälestuseks ühest augusti ilusast hommikust.

Hommikune loodus ja kaste rohulible peal. Foto Virgo Kruve
Hommikune loodus ja kaste rohulible peal. Foto Virgo Kruve

ja need ämblikud

Üksteist varitsevad ämblikud. Kahjuks ei tea, kas üks neist oli saamas pruudiks või praeks teisele.
Üksteist varitsevad ämblikud. Kahjuks ei tea, kas üks neist oli saamas pruudiks või praeks teisele.

One thought on “Lihtsalt ilus hommik

  • 19. oktoober 2011 at 14:55
    Permalink

    Tere! Pöördun Teie poole A. kirjastusest. Tahaksime seda hommikuse kaste fotot loodusõpetuse õpikus kasutada. Kui olete nõus, siis palun võtke ühendust, et foto kasutamises täpsemalt kokku leppida.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga