Kaamerad jälgivad proovikabiine

Infoühiskond on “hea” asi. Kõiki inimese käike saab jälgida telefoni positsioneeringust, uksest sisenemised ja väljumised jäävad turvakaamerate lindile. Tuleb välja, et ka privaatsemad riiete proovimised proovikabiinis. Maxima poeketi videod lekkisid netti aga Prisma omad ootavad järge.

Internetti ilmus video Riias asuva Maxima proovikabiinidest, milles neiud intiimseid rõivaesemeid selga passivad.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=344302

Eriti huvitavad on kommentaarid, kus väidetakse ka peegli taga asuvate kaamerate kasutamist.

Eestis on taoliste proovikabiini jäädvustavate kaameratega salvestavaks teinud Prisma (Sikupilli, Kristiine ja 2 tk olid veel) kuid pärast Pealtnägija lugu võisid nad ebaeetilise jälgimise praktikat ka muuta.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Fn-OU7cSAQ8]

Mina olen üsna harv ostleja aga mulle tundub, et taoline jälgimine ohustab pigem naisi. Esmalt selle pärast, et neil on rohkem näidata kui meestel (nõudlus neid vaadata on turvaturul ilmselt suurem kui meeste osas) ja teiseks pole mehed (vähemalt mina) väga sagedased pesu proovijad. Kui värv ja tegumood on õiged ja number on sobiv, siis ilmselt on need ka sobivad ega vaja eraldi järgi proovimist. Sellegi poolest saan aru naiste nördimusest eelpool viidatud loo kommentaarides, sest taolised tahtmatud paljastused ei ole kindlasti meeldivaks kogemuseks.

Kui rääkida veel inimeste jälgitavusest, siis mulle jäi kahe kõrva vahele kummitama infokild, mille allikat ma ei suutnud tagantjärgi leida aga mille sisu oli selline, et ka silikoonist implantaatidel on number peal. Nimelt tuvastati USA-s surnud naine just nimelt tisside täiteks kasutatud silikoonide seerianumbrite järgi, sest ülejäänud osa kehast oli sedavõrd kannatada saanud, et ei võimaldanud tuvastamist. Kui hakata sellele teisest aspektist mõtlema, siis näiteks seerianumbriga tissid võivad isegi head olla, sest väldivad tundmatuna maha matmist. Jällegi, meestele pole midagi võrdväärset välja pakutud ehk siis laialt levinud operatsiooni keha sisse seerianumbrite paigutamiseks. See viimane oli väike iroonia, sest ilmselt on mehed oma kehaga märksa enam rahul ega lase arste noaga selle kallale, vaid ühiskonnas parema enesetunde saamiseks. Ja lõpuks maetaksegi John Doe nimede all.

One thought on “Kaamerad jälgivad proovikabiine

  • 3. september 2009 at 10:08
    Permalink

    Njah, kui nüüd naiste elu puudutavatesse detailidesse laskuda, siis naistel kahjuks tõesti ei ole seda võimalust, et “number on õige, järelikult paras, ostan ära” – rinnahoidja ostmiseks tuleb enamasti aega varuda, kui tahad leida midagi, mis oleks ilus ja istuks ka hästi. On muidugi ka õnnelikke erandeid, aga nad on vähemuses, nii nagu mina kuulun nende õnnelike erandite hulka, kes on võimeline masstoodangust pikki pükse leidma, nii et ei peagi laskma nende pikkust korrigeerida, enamustel mu sõbrannadest eriti seda võimalust ei ole, sest pikkuse/ümbermõõdu suhe ei vasta tootjate arvamusele normaalsest (ja nad ei ole ei paksud ega peenikesed, normaalsed saledad naised). Lisaks muidugi on naistele veidi olulisem see, et riided täpselt keha järgi istuksid, mehed ei pööra sellele nii palju tähelepanu – nii et igatahes peavad naised paratamatult rohkem aega riietuskabiinides veetma. Intervjuus nähtud ülemuse jutt oli aga pehmelt öeldes idiootsus – “me ei näe midagi, aga me ei luba teil selles veenduda, sest põhjust ei ole”. Sellises olukorras on iga kahtlus juba piisav põhjus, sest ma võin küll rannas alasti päevitada, aga ma juba põhimõtte pärast ei taha proovida riideid olukorras, kus mina lõpuks maksan selle eest, et mingi kummaline jorss pihku paneb ja hiljem selle eest palkagi saab. Kuulsamate inimeste puhul tekivad muidugi ka turvakaalutlused – keegi ei taha oma alasti keha hiljem youtube´s näha, kuulsate inimeste puhul on aga tõenäosus, et keegi “naljanina” seda lekitama hakkab, hulga suurem. Ja kahjuks väidavad artikli kommentaarides kõik turvatöötajad, et filmitakse ka kabiinis sees.

    Aga silikoonidest – USAs on juba väga popp see, et ka mehed kasutavad kannikaimplantaate, nii et ka nende puhul saab seerianumbrit otsida küll. 😀

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga