Jaan Sõrra on Eesti põllumajanduse õnnetus

See habemik Jaan Sõrra jättis tobeda mulje juba Juhan Partsi valitsuse ajal Brüsselisse moose viies, et Eesti pääseks üleliigse suhkru trahvist. Loomulikult oli see tühikargamine. Eelmisel nädalal tuli ka kohtu otsus, et isegi erafirmad ei pea tasuma riigi poolt esitatud nõudeid ja kogu see spekuleerimise trahv jääb Eesti maksumaksja kanda.

Aitäh Juhan Parts, Taavi Veskimägi (tookordne rahandusminister), Meelis Atonen (majandusminister), Tiit Tammsaar (aka Sea-Tiit põllumajandusminister) ja Kristiina Ojuland (välisminister), et lasite iga Eesti elaniku kohta tasuda 100 või enam krooni trahvi raha.

17. novembril oli see põllumajanduse õnnetus Jaan Sõrra jälle aktsioonis. Seekord siis Terevisioonis ja kurtmas, et pangad ei ilmuta suuremeelsust võlgnike käest raha kätte saamisel ega oota kuni detsembri keskel laekuvate PRIA toetuste ülekanneteni. Minu meelest ei tegele PRIA võlglaste doteerimisega vaid valitud põllumeestele peale maksmisega.

“Oleme küll rääkinud, et detsembri keskel tulevad PRIA toetused ning siis kindlasti põllumees maksab võlad ära, aga kuulda meid võetud ei ole ja väga paljude põllumeeste arved on juba arestitud,” lausus Sõrra ETV saates “Terevisioon”.

Põllumeeste keskliit korraldab kolmapäeval riigikogu ees meeleavalduse, kus põllumehed nõuavad Sõrra sõnul maksimaalsel tasemel otsetoetuste väljamaksmist.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=355310

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga