Liis Lass on indikaator kriisi langevale tegevusalale

Mulle Liis välimuse poolest meeldib. Pakendi sisu kohta ei oska öelda, sest pole päris maailmas kohtunud. Kuid tema viimased tegevused kinnisvara maakleri, portaali omaniku, blogija ja raamatu kirjutajana on ennustanud ette nende kõigi langust kriisi.

Liis Lass on blondiinina indikaator, mis näitab ära üle kuumenevad majandusharud. Mäletate, et ta oli Saaremaal kinnisvara maakler? Me kõik teame, et 2 järgnenud aastaga on ehituses olnud vaid kadu ja ikaldus. Siis avas ta oma interneti portaalikese. Me kõik teame kuidas sellel suvel lõpetasid nii toptop.ee kui trend24 portaalid. Lass24 veel tiksub aga mingi pressiteadete tulbana.

Nüüd kirjutas Liis Lass valmis raamatu. Samamoodi tegid seda blogijad Hundioru Nirti, modell Milana, Suss Inno ja Hiireke Irja ning mitmed eelmises postituses nimetatud, kes tõstsid oma elektroonilise blogi ümber paberist raamatuks. Nii tegi loomulikult ka Liis Lass. Selle kõige peale võiks öelda, et Liis on kõige kindlam indikaator selliste üle kuumenevate ja pauguga kriisi langevate tegevusalade tuvastamiseks. Juba suvel juhtusin ühe raamatute kirjastamisega tegeleja blogist lugema, et ta andis oma raamatuid kilo hinnaga müügiks, sest tüki kaupa ei ostetud.

Börsil on ütlemine, et kui juuksur ja taksojuht hakkavad aktsiate hindadest rääkima, siis tuleb lähiajal suurem langus, sest väärtpaberid on sattunud asjaga mitte kursis olijate kätte ja turule on tekkinud mull. Samuti rääkisid aastal 2007. veel kõik ainult kasvada võivatest kinnisvara hindadest ja öeldi, et ruutmeetri hind peabki olema 3 keskmist palka (siis oli Liis maakleriks). Nüüd tuli välja, et saab olla ka 1,5 keskmist palka ja ilmselt varsti need võrdsustuvad. Samamoodi ikaldusid internetis portaalidega üritajad, sest reklaami järgi kadus vajadus ja koos sellega ka põhjus portaali eksisteerimiseks. Selle järel on tulnud blogide laine, kus isegi riigiametnikud on hakanud blogspotis ja twiteeris kirjutama. Mõned ahnemad blogijad mõtlesid aga internetis tasuta seisnud tekstid trükkida paberile ja hakata infoühiskonnast kaugel olevatelt kehvikutelt raha küsima. Sellega pumpasid blogijad oma tekstide massidele tiražeerimisega veelgi rohkem õhku juba niigi lõhkemise äärel olevale kirjastamise turule. Sealne olukord on nii nutune, et interneti reklaami sildi all jagab Epp Petrone juba tasuta raamatuid. Parem siis juba anda tasuta ära kui päris makulatuuri visata. Pealegi antakse raamatu hinna alandamisega hinnang ka selle ostjale. Mis seal salata, ka mina olen ostnud 2006. aastal raamatu 225 krooniga ja praegu on selle soodushind Apollos 15 krooni. Ma olen sellest õppust võtnud ja edaspidi ostan raamatuid kuni 170 kroonise piirini ja mitte kindlasti sellist, kus 1 lehekülje eest küsitakse rohkem kui 1 kroon. Minu viimane raamatu ost oli 70 kroonine ja mitte Eestis trükitud raamat.

Seega tasub tähele panna, millise tegevusala blond Liis järgmiseks valib ja siis sealt tulistjalu põgeneda.

PS. Mida tähendab Liis Lassi kodulehe aadressis lass24.ee number 24? See on vanus, millest noorematele mõeldud infot see lehekülg sisaldab. Vaadake ka elu24.ee või d24.ee või e24.ee

4 thoughts on “Liis Lass on indikaator kriisi langevale tegevusalale

 • 22. detsember 2009 at 13:45
  Permalink

  ma õnneks pole peale ühe blogiraamatu (http://www.busse.pri.ee/2007/01/20/rein-purpur-eestlaste-poorane-rannak-euroopas/) rohkem ostnud.

  ma ei leia mõtet igast asjast teha raamatut (a la eluraamatute boom praegu). vb on liis lass lihtsalt isik, kellel puudub püsivus jääda ühele asjale truuks ja seepärast kipuvadki need asjad paugu ja ikaldusega lõppema…

  Reply
 • 22. detsember 2009 at 14:44
  Permalink

  Hea, et see 24-lõpuliste domeenide domeenide müsteerium nüüd lahendatud on. Kuigi jah, osad neist võiksid sellisel juhul vabalt ka 14 lõpulised olla.
  – – –
  virgo täiendus, pigem siis 12 lõpuga (12 kuud, 12 sodiaaki, elisa arusaama järgi 12 tundi on ka mobiilse interneti päeva pilet, jne)

  Reply
 • 22. detsember 2009 at 15:02
  Permalink

  Kruve, palun. Ma saan aru, et sul on vist rohud võtmata täna ja jõuluviinad ilmselt ka juba otsapidi sees, aga kuskilt läheb ikkagi piir.

  Põhimõtteliselt levitad sa juba kolmandat postitust reast laimu ja valet – ma ei ole oma blogist mitte sõnagi raamatuks teinud. See, et ma blogimise kõrvalt ilukirjandusliku raamatu kirjutasin, ei tähenda, et see oleks miskitpidi blogiraamat või hälbiks tavalisest ilukirjandusest. Samamoodi ei ole blogiraamatuga tegu ka Milana puhul, kuigi tema puhul on piir hägusem. Ma kirjutasin sulle ka esimese postituse alla, et palun ole nii kena ja näita mullegi seda raamatut, mis minust räägib, sellest vihjest sa ilmselt aru ei saanud.

  Teinekord kontrolli enne lahmima hakkamist fakte, jätad pisut targema mulje.

  Reply
 • Pingback: Saaremaa kinnisvara on 50 protsenti odavam « Virgo Kruve veebikodu ja blogi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga