Juhan Parts investeeris miljard krooni tühja projekti

Ma olen näinud üsna lähedalt poliitikute küünilisust ja mind on selle tõttu raske üllatata. Ei peeta kinni mitte ainult valimiste lubadustest, vaid valetatakse ka lähimatele võitluskaaslastele. Öeldakse, et homme ma sellele avalikule üritusele ei ilmu aga õhtul näed teda seal telekaamerate ees ikkagi peesitamas.

Igatahes sain ma täna keskpäeval halva kinnituse oma kahtlustele, et majandusminister Juhan Partsi esitletud Hiina konteinerite sorteerimiseks Muugale ehitatav sadam ei ole majanduslikult tasuv. Seal öeldi isegi, et miljard krooni maksev sadama laiendustööd ei leiaks lähematel aastatel rakendust, sest Hiinast saabub Baltikumi regiooni (Eesti, Läti, Leedu ja lisaks veel Poola, Soome ning ka Venemaa) vaid 14 protsenti kogu kaubavoost. Seega ei oleks laevatee avamine mõttekas. Samuti on Venemaa sadamatel 3 korda, just nimelt kolm korda, rohkem võimsust konteinerite vastuvõtuks kui neid praegu Vene sadamatesse saabub.

See lõik peaks olema kuulatav ka Eesti Raadio vahendusel:

Uuring, mis käsitleb konteinervedude perspektiivi

Transiidiasjatundjate hinnangul suureneb tulevikus meie piirkonnas konteinervedude osakaal, samas naftatooteid veetakse vähem. Transiidikeskuse tellitud rahvusvaheline uuring näitas, et ka konteinervedude puhul ei tasu hüppelist kasvu loota. Indrek Kiisler jätkab.

Seega siis kokkuvõttes tegi Juhan Parts meile teatrit kui rääkis miljardi kroonisest logistika investeeringust ja selle suurest abist Eesti majandusele. Isegi tema Hiinas käigu ja mingi sadamaga tutvumise võib nüüd liigitada turismi alla.

Lõpetuseks veel, et Juhan Parts on pädevam sammaste teisaldamise (Lihula näide) valdkonnas ja mitte majanduses, sest alates 2007. aprillis majandusministri kohale asumisest on Eesti majandus saavutanud aina uusi languse rekordeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga