Meeleheitel Mart ehk Laar mängib kivikuju ERR-i Aktuaalses kaameras

Tõepoolest, selles ei ole mingit kahtlust, valmistumine Riigikogu valimiste kampaaniaks on täies hoos. IRL-i esimees Mart Laar mängis ETV Aktuaalse Kaamera uudistesse saamiseks Tallinnas Viru tävaval kivikuju. Võimalik, et esitles selle juures oma nokatsit.

irl meedia kivikuju mart laar kuuba
100318 2125ni etv irl meedia kivikuju mart laar kuuba protest

Mulle meenub nokatsi puhul alati Aiku ja Pets ehk rullnokad.

Möödunud aprilli valitsuskriisi ajal läks Mart Laar Stenbocki majja alati erineva nokatsiga ja lõpuks isegi Anvar Samost heitis talle seda ette umbes sõnadega, et “ootas igal õhtul huviga, millises jopes ja mütsiga seekord Mart kaamerasse ilmus”.

Selle sündmuse puhul oli tegemist Eesti Reformierakonna Ringhäälingu (ERR) poolse sündmuse lavastusega, sest Viru tänaval ei ole ühtegi hoonet, mis seostuks Kuubaga ja selle vastu protestimisega.

Seega oli antud Aktuaalse kaamera uudis looks saanud ainult selle tõttu, et seda kajastas televisioon. Ilma selleta ei oleks keegi märganud Tallinna tänaval seisatanud inimesi. Sisuliselt on tegemist ise ennast uudiseks tegeva kajastusega või siis ise ennast täitva ennustusega (näiteks ennustad pidevalt ühe aktsia hinna langemist, investorid kaotavad usu ja hakkavad müüma ning ennustus ongi täide läinud).

etv irl meedia manipulatsioon kuuba protest
etv irl meedia manipulatsioon kuuba protest

tegelikult oli piltidel kokku mitte paarkümmend vaid 7 osalejat ja ilmselt 2 neid vaatama jäänud inimest. Odav, väga odav, ERR ehk Eesti Reformierakonna Ringhääling, valitsuse ruupor, raisk.

Ma kordan ennast 18. detsember 2002. artiklist “2002 – muutuste aasta”:

Pärast Türgi ühinemist euroliiduga lähima kolme aasta perspektiivis ulatub meie piir polaarjoonest Iraagi ja Jordaaniani, lumekõrbest liivakõrbeni. Ja Mart Laar jagaks õpetussõnu, kuidas naaberriigi probleemsete valitsejatega hakkama saada, reisimata selleks Floridasse. Iseasi, kas Bushi enam kuulamas on.

https://www.virgokruve.com/397/2002-muutuste-aasta/

Selgitus, sellel aastal reisis Mart Laar USAsse ja pidas Floridas väga vihase kõne kommunistliku Kuuba vastu. Ilmselt on ta jätkamas sama trendi, et ikka tulevikus kuks ka mõni auhind konservatiivsete ideede rakendamise eest.

Eesti Päevaleht liialdab osalejate arvuks isegi 30 inimest!

Tallinna kesklinnas külmetati koos Kuubaga
Vanalinnas Viru tänaval korraldati Kuuba inimõiguste kaitseks tänavaaktsioon, milles osales ligi 30 inimest
Mari Kodres, toimetaja

Kell 18 Viru tänaval korraldatud nn avalik “tardumine” ehk “Freeze – Kuubal külmetab!” märkis ühtlasi sihtasutuse Unitas algatusel käivitatud Kuuba aasta 2010 algust.

“Eesti väljus paarkümmend aastat tagasi sarnasest olukorrast, mistõttu on meil erakordselt hästi võimalik mõista selle väikeriigi saatust ja oma toetust väljendada,” sõnas SA Unitas asutaja Mart Laar.

http://www.epl.ee/artikkel/493850

Siit saime ka teada, et ETV Aktuaalne kaamera kasutati ära IRL esimehe Mart Laari sihtasutuse Unitas meedias lansseerimise kampaaniasse.

Jääb üle oodata, kas see SA Unitas on omamoodi teine Eesti Omanike Keskliit, kes parasiteerib riigi eelarves ja valmistab IRL-i poliitikuid ülistavaid voldikuid ja promob nende ideed maamaksu kaotamisest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga