Peeter Võsu ja Eesti Kristlikud Demokraadid on Iisraeli käepikenduseks Eestis

Peab puudutama ka seda hiljutist juhtumit Gaza suunas liikunud humanitaarkaupa vedanud laevade ründamisest Iisraeli sõdurite poolt. Nad laskusid helikopteritelt laevadele ja järgnenud relvade kasutamises hukkus vähemalt 10 rahuaktivisti. Iisrael muidugi väidab, et tema sõdureid rünnati aga see on vale, mida isegi koer ei usu, kes muidu on oma peremehega enamasti ühel meelel.

Selle artikli lugemise järel mind absoluutselt ei üllata, et EKD ei ole valimistel mingisugust edu saavutanud. Teie valijaskond on küll meiega samas ajavööndis aga vähemalt 2500 kilomeetrit lõunas.

Samamoodi võis Venemaa provotseerida Gruusiat 2008. augustis rünnakule aga pole mõtet vaielda selle tulemuse üle, sest Abhaasia ja Lõuna-Osseetia ei tule enam Gruusia koosseisu tagasi. Samuti jääb meedias kõlama, et Iisraeli sõdurid tungisid helikopteritelt laskudes laevadele ja lasid seal inimesi maha. Kui see reis oli mõlemale poolele teada, siis sõduritele käsu andjad teadsid samuti, et neid ei võeta seal šalom hüüdega vastu.

http://www.epl.ee/artikkel/577754

Samuti ka üks teine samast asjast rääkiv kirjutis:

Artiklis ei ole mainitud, et täna pidi toimuma Iisraeli peaministri (oli visiidil Põhja-Ameerikas) kohtumine tema presidendi Barack Obamaga aga selle sündmuse tõttu jääb see ära. Ilmselt ei oleks tal olnud häid vastuseid, et miks ei tohi humanitaarabi (ilmselt toit) viia Gazasse ning miks ei ole sammugi lähemale tulnud Palestiina riigi loomine.
Samuti oleks minul huvitav teada, et kuidas getos hoidmine tekitab kogu araabia maailmas armastust Iisraeli vastu.

http://www.epl.ee/artikkel/577726&kommentaarid=0

Kokkuvõttes ütlen neile Iisraeli sõpradele, et hea kriitik on parem kui kehv liitlane. Olete siis õigel teel kui teile on väga vähe ette heita. Antud juhtumitel see nii ei ole olnud ja seda näitab maailma riikide Iisraeli käitumist hukka mõistev reaktsioon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.